Blackberry ‘nin yeni tasarımı

Blackberry son zamanlarda sakinliğini koruyarak teknolojiye ayak uydurmakta geride kalıyordu. Pazar payı oranında yüzde 1’inde altına düşen BlackBerry, çıkışa geçmeye hazırlanarak alt seviye akıllı telefon segmentine ağırlık vereceğini açıklamış ve sonrasında 2 yeni akıllı telefon modelini Asya ülkelerinde pazara çıkarmıştı. Ancak üst seviye telefonların piyasadaki değerini unutmayarak Passport modeli ile üst seviye telefon çıkararak lüks sınıfa yönelik yeni bir hamle içerisine girdi.

Firmadan sızan bilgilere göre Blackberry’nin lüks serisi Prosche Design için yeni bir telefon daha hazırlıyor. BlackBerry Porsche Design P’9983 adındaki yeni modeli dokunmatik ekrana sahip ve QWERTY fiziksel klavyeyi bir araya getiriyor. Firmanın daha önce Porsche Design P’9981 ve P’9982 modelleri satışa sunulmuştu.

Blackberry ‘nin yeni tasarımı
Blackberry ‘nin yeni tasarımı

Blackberry’nin yeni telefonunun tasarımını beğeneceksiniz. Telefon çift çekirdekli 1.7GHz saat hızında çalışan bir işlemciye sahip ve 3GB RAM içeriyor. Fazla büyük olmayan dokunmatik ekranı 3.5 inç boyutunda ve depolama alanı da 64GB olarak düşünülmüş. Henüz hangi işletim sisteminin kullanılacağı bilinmiyor. Ancak BlackBerry Passport modelinde Snapdragon 801 yongaseti kullanılıyor. Bu yüzden yeni telefonunda da buna benzer bir işletim sisteminin kullanılacağı düşünülüyor. Porsche Design P’9983 modelinin fiyat 2000$ olacağı söyleniyor ve yılsonuna doğru piyasada olacağı belirtiliyor. Böylelikle Blacberry’nin uzun zamandır pazardaki düşük payı yükselişe geçebilecek firma tekrar pazara hızlı bir giriş yapmış olacak.

Blackberry ‘nin yeni tasarımı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir