BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi Uygulama Noktasında Sınıfı Geçti

BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi Uygulama Noktasında Sınıfı GeçtiHenüz birkaç günlük bir işletim sistemi olmasına rağmen İşletim Sistemi sınıfı geçmeyi başardı ve Windows Phone 8’in düştüğü yanılgıya düşmedi.

Hali hazırda pazarı domine eden İOS ve Android ürünlerinde Uygulama Marketlerine baktığınızda Yarım Milyonu aşmış uygulama sayılarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu durum özellikle Akıllı Telefonları Uygulama amaçlı olarak alan ve birbirinden farklı uygulamaları cihazlarına yükleyerek kullanan kullanıcıların çok dikkat ettikleri bir nokta halini almaya başladı. Ve telefon satışlarındaki önem de buna bağlı olarak artmaya başladı

BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi Uygulama Noktasında Sınıfı Geçti
İşletim Sistemi Uygulama Noktasında Sınıfı Geçti

Windows Phone 8 İşletim Sistemi bu noktada oldukça başarısız bir adım atarak Uygulama Market alanında yoğun bir çalışma yapmadı. Bu durumda pazara çıkan Windows Phone İşletim Sistemine sahip cihazların satışları için büyük bir dezavantaj olarak ön plana çıktı.

  BlackBerry Z10 Modeli Resmen Tanıtıldı (Özellikleri ve Yorumlar)

Ancak geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan İşletim Sistemi pazara 70.000 den fazla uygulama ile çıkmayı başardı. Ayrıca Android İşletim Sistemi için üretilen uygulamaları dönüştüren Port çalışması sayesinde de Uygulama yönünden Tam Not almayı başardı.

Birkaç ay içerisinde ve Q10 modelleri ile pazara adım atacak olan, tamamen yenilenmiş OS 10 İşletim Sistemi bir anlamda pazara girdiği gibi Uygulama noktasında da golünü atmış olacak.

Bu durumun satışlarda da önemli bir artı halini alması ve düşüşteki firmayı canlandırması bekleniyor

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Teknoloji’nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status