BlackBerry Passport İle Ekran Tercihleri Değişecek

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

BlackBerry firması uzun süredir devam eden sessizliğini yine çok ses çıkarmadan BlackBerry Passport ile bozdu.

Farklı tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken modeli 2014 yılının ikinci yarıyılında Samsung Galaxy Note 4 ve Apple iPhone 6 modelleri ile birlikte en fazla beklenilen seri olacak gibi görünüyor.

Çok fazla bilginin ve teknik özelliğin pazara sızdırılmadığı BlackBerry Passport için şimdiden meraklı bir bekleyiş başlamış durumda. Elbette ki farklı olmak isteyenlerin de bu modele yoğun bir ilgi göstereceği kesin.

BlackBerry Passport İle Ekran Tercihleri Değişecek
BlackBerry Passport İle Ekran Tercihleri Değişecek

BlackBerry Passport’ ta 4.5 İnçlik Kare Ekran Yer Alacak

Artık ürünlerde bir farklılık yaratmaya çalışan ve eski gücünü geri almak isteyen BlackBerry firması ezber bozan bir yapıda tasarlanan Passport serisi 4.5 inçlik Kare bir ekrana sahip ve ekran çözünürlüğü 1440*1440 piksel.

Henüz pazara sürülmemiş bir ürün olduğundan elbette ki denemesini yapmak mümkün olmasa da BlackBerry firmasının Resmi Bloğunda yazılan ve Serbest Yazar Matt GENÇ tarafından belirtilen görüşler oldukça önemli.

BlackBerry Passport, Galaxy Note 4, iPhone 6
BlackBerry Passport, Galaxy Note 4, iPhone 6

4.5 İnçlik Ekran İle 5.0 İnçlik Ekran Deneyimi

Yazara göre hazırlanan 4.5 inçlik Kare Ekran aslında alışagelmiş 5.0 inçlik dikdörtgen ekranların size sunduğu kolaylığı ve görüş alanı rahatlığını açık bir şekilde sunuyor.

60 karakterin tek bir satıra sığdığı BlackBerry Passport serisi bu anlamda Yazı Okumayı daha rahat ve hızlı bir hale getiriyor. Günümüzdeki standart ekranlarda bir satışa 40 karakter sığabiliyorken Kare Yapısı sayesinde Passport Ekranında 60 karakteri tek satırda görebiliyorsunuz.

Özellikle Akıllı Telefonu ile devamlı belge inceleyen, siteleri dolaşan, yazı okuyanlar için BlackBerry Passport serisi oldukça iyi bir performans verecek gibi görünüyor.

BlackBerry 2014 Ürünleri
BlackBerry 2014 Ürünleri

BlackBerry Passport Firmayı Düze Çıkarabilecek mi?

Bir dönemlerin Prestij ve İş Telefonu olan BlackBerry firması Akıllı Telefon çağına ayak uyduramayınca, Apple karşısında da doğru adımları atamayınca batmanın eşiğine gelmişti.

Geçen sene pazara sürülen modelleri ile biraz nefes alsa da istediği başarıyı yakalayamayan BlackBerry firması bu sefer ezber bozan tasarımı ile BlackBerry Passport serisine tutunmuş durumda.

Bakalım BlackBerry Passport serisi Akıllı Telefonlar firmaya istediği başarıyı sunabilecek mi? Yoksa bu seride bir Hayal Kırıklığına mı dönüşecek.

 

BlackBerry Passport İle Ekran Tercihleri Değişecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir