BlackBerry Priv Modelinin Teknik Özellikleri ve Tanıtım Videosu

Android İşletim Sistemi kullanması ve Fiziksel Klavyeye sahip olması sebebiyle merakla beklenilen BlackBerry Priv (BlackBerry Venice) modeli resmi olarak bir tanıtım videosu ile gün yüzüne çıktı.

Henüz Akıllı Telefonlar pazarı egemenliği altına almadığı yıllarda pazarda Nokia ile birlikte en büyükler arasında olan ve İş Dünyasına özel çözümler üreten BlackBerry tıpkı Nokia ve Motorola gibi yanlış Pazar stratejileri ile zor günler geçirdi.

Son olarak pazara çıkan BlackBerry Z10 modeli ile de beklediği başarıyı yakalamakta zorlanan BlackBerry firması artık BlackBerry İşletim Sisteminden vaz geçerek Android İşletim Sistemine geçmeye karar kıldı.

BlackBerry Priv Modelinin Teknik Özellikleri ve Tanıtım Videosu
BlackBerry Priv Modelinin Teknik Özellikleri ve Tanıtım Videosu

 

BlackBerry Priv Teknik Özellikleri

BlackBerry Priv serisinde 5.4 inçlik 2K çözünürlüğe sahip AMOLED ekran kullanan firma LG G4 modelinde karşımıza çıkan SnapDragon 808 çip setine sahip 6 Çekirdekli bir işlemciden yana tercihini kullanmış durumda. Ürünün Adreno 418 GPU serisine sahip olduğunu da eklemek gerek.

18 MP değerinde bir Arka Kameraya sahip olacak olan BB Priv serisi 2 MP değerinde bir ön kamera ile kullanıcılarına hizmet sunacak.

32 GB Dahili Depolama Alanı ve 128 GB’a kadar Micro SD Kart desteği sunacak olan modelin Ram Bellek değeri ise 3 GB olarak ayarlanmış durumda.

Cihazın Android 5.1.1 L işletim sistemine sahip olacak olan BlackBerry Priv serisi kısa sürede Android 6.0 M İşletim Sistemi Güncellemesi de alacak.

Cihazda 3.410 mAh’lik bir batarya kullanıldığını ve 9.4mm gibi bir kalınlığa sahip olduğunu da eklemek gerek.

 

BlackBerry Priv Modelinin Tasarımı
BlackBerry Priv Modelinin Tasarımı

 

Tasarımı ve Fiziksel Klavyesi BB Priv Modelini Ön Plana Alacak

Birçok Android İşletim Sistemine sahip cihaz pazara girip çıkıyor. Ancak genellikle bu modellerde sadece Dokunmatik Panel yer alıyor.

BlackBerry Priv ise hem Dokunmatik Panel hem de Fiziksel Tuş Takımına yer vererek bir farklılık yaratma peşinde.

BlackBerry İşletim Sisteminden vazgeçen ve Android İşletim Sistemine yaklaşan BlackBerry firması belirli bir satış grafiği yakalayıp kötü giden mali duruma bir dur demek düşüncesinde.

 

BlackBerry Priv Modelinin Teknik Özellikleri ve Tanıtım Videosu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.