BlackBerry Venice Modeli Android İle Geliyor

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Akıllı Telefon Pazarının giderek sertleşmeye başladığı süreçte kendisini pek geliştirmeyen ve İflas noktasına gelen BlackBerry firması şimdilerde BlackBerry Venice modeli ile yeniden geri dönmeye hazırlanıyor.

Nokia firmasının Symbian İşletim Sisteminden vazgeçmediği dönemlerde BlackBerry firması da kendi işletim sisteminden vazgeçmeme düşüncesine girdi.

Bu kararlar sonrasında Android ve IOS Patlama yapınca hem Nokia firması hem de BlackBerry firması kendi kendilerini yok etmeye başladılar.

 

Yeni Modelleri Pek Tutmadı

BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi ile pazara sunulan BlackBerry modelleri de tutmayınca geçtiğimiz senelerde firma İflasın Eşiğine geldi.

Birçok firma ile adı geçen ve satılma iddiaları ile de gündemden düşmeyen BlackBerry firmasının son kozu ise aslında başından beri geçmesi gerektiği Android üzerinden olacak gibi görünüyor.

Uzunca süredir birçok dedikodunun geldiği BlackBerry cephesinde bir Android İşletim Sistemine sahip BlackBerry Akıllı Telefon beklentisi oluşmuş durumda.

[stextbox id=”info”]Blackberry Yeni Akıllı Cihazını Tanıttı : BlackBerry Leap[/stextbox]

 

BlackBerry Venice Kamera
BlackBerry Venice Kamera

 

BlackBerry Venice İçin İlk Görseller Sızdı

Yavaş yavaş şekillenmeye başlayan BlackBerry Venice isimli modeli de Android İşletim Sistemi kullanılıp kullanılmayacağı net değil. Ancak pazardaki sızıntı haberlere göre cihaz Android ile satışa çıkacak.

Bu sayede elindeki son kozu da oynayacak olan BlackBerry firması ya işleri tersine çevirip kazanç sağlamaya başlayacak ya da artık tamamen yok olmanın eşiğine gelecek.

Sızan görsellere bakıldığında ürünün Kavisli Ekrana sahip olacağını söyleyebiliyoruz. Bu görünümü ile de Samsung Galaxy S6 Edge modelinin bir benzeri tasarımla pazara çıkacağı düşünülebilir.

[stextbox id=”info”]Blackberry’nin Yeni LTE Destekli Telefonu İnternete Sızdı[/stextbox]

 

BlackBerry Venice Modeli Android İle Geliyor
BlackBerry Venice Modeli Android İle Geliyor

 

BlackBerry Venice Modelinin Tahmini Özellikleri

Başta da belirttiğimiz gibi henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak gelen sızıntı bilgilere göre birçok özellik şimdiden ortaya çıkmış durumda.

Cihazda 1440*2560 piksellik 2K çözünürlüğe sahip 5.4 İnçlik bir ekran kullanması beklenilen BlackBerry firmasının SnapDragon serisine ait bir işlemci ile pazara çıkması bekleniyor.

Gelen bilgilere göre firma LG G4 serisinde kullanılan 6 Çekirdekli SnapDragon 808 veya OnePlus 2 modelinde kullanılan 8 Çekirdekli SnapDragon 810 V2.1 serisi 64 Bit destekli chipsetlerden birisini kullanabilir.

İşlemci hızının bu noktada 1.8 Ghz veya 2.3 Ghz arasında bir değerde olması ve Adreno 418 GPU birimine sahip olması da ilk beklentiler ve bilgiler arasında.

32 GB veya 64 GB Dahili Bellek Alanı sunması beklenilen BlackBerry Venice modelinde 3 GB Ram Bellek kullanılması bekleniyor.

Ön ve Arka Kamera konusunda da başarılı bir performans sergilemesi beklenilen seride 18 MP değerinde ve 4K Video Kaydı yapabilen bir arka kamera ile 5 MP Değerinde bir Selfie Kamerası kullanılacak gibi görünüyor.

[stextbox id=”info”]BlackBerry ’den iPhone Sahiplerine 1200 TL Nakit Para[/stextbox]

 

BlackBerry Venice Tasarımı
BlackBerry Venice Tasarımı

 

BlackBerry Venice Satış Tarihi ve Fiyatı

Henüz sadece sızıntılardan ibaret olan BlackBerry Venice modelinin 2015 Kasım ayında pazara çıkması bekleniyor.

Tepe Model olarak lanse edilecek olan ve sızan görsellere göre de oldukça başarılı bire ürün olması beklenilen serinin 2000 TL – 3000 TL arasındaki bir fiyattan ülkemize girmesi bekleniyor.

Özelleştirilmiş bir arayüz ve Android 5.1.1 Lollipop İşletim Sistemi ile beraber gelmesi beklenilen modelde BlackBerry BBM Uygulamasının da dâhili olarak sunulacağı da beklentiler arasında.

Bakalım BlackBerry Venice modeli gerçekten Üst Düzey bir ürün olarak mı gelecek ve eski başarılı günlere dönebilmek adına bir kıvılcım yakabilecek mi?

BlackBerry Venice Modeli Android İle Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir