BlackBerry Z10 Modeli Resmen Tanıtıldı (Özellikleri ve Yorumlar)

BlackBerry firmasının 2013 senesinde Kurtarıcı olarak gördüğü yeni modellerinden birisi olacak olan BlackBerry Z10 modeli yapılan bir etkinlik ile tanıtıldı.

Son yıllarda büyük bir kan kaybı yaşayan ve Akıllı Telefon pazarındaki birbiri ardına attığı başarısız adımlar sebebiyle İflasın veya Satılmanın eşiğine gelen BlackBerry firması 2013 senesine daha başka bir umutla bakıyor.

Bu noktada elbette ki uzunca süredir dillerde dolaşan BlackBerry Z10 modelinin etkisi çok büyük.

4,2 İnçlik bir ekran yapısı ile pazara çıkacağı açıklanan BlackBerry Z10 modelinin 1280*720 piksellik çözünürlüğe sahip 356 DPİ piksel yoğunluğunda bir ekran ile karşımıza çıkacağı kesinleşti.

BlackBerry Z10 Modeli Resmen Tanıtıldı
BlackBerry Z10 Modeli Resmen Tanıtıldı

Qualcomm firması tarafından üretilen Krait mimarisi ile hayata geçirilmiş 28 nm teknolojisine sahip SnapDragon S4 Plus serisi Çift Çekirdekli, 1,5 Ghz lik hıza sahip bir işlemci ile pazara çıkacak olan BlackBerry Z10 modelinin 2 GB Ram ile hızına hız katması bekleniyor.

8 MP’lik arka kameranın yanında 2 MP’lik bir de ön kamaraya sahip olacak olan Z10 modelinin ön kamerası ile 720p, arka kamerası ile de 1080p kalitesinde video çekimi yapabileceğini de eklemek gerek.

138 gr ağırlık ve 9,3 mm kalınlık ile pazara yeni bir soluk getirecek olan BlackBerry Z10 modelinin NFC, Wi-Fi, 4G LTE, Bluetooth 4 gibi bağlantı protokollerini desteklediğini ve HDMI ve Micro USB gibi donanımsal çıkışlara sahip olduğunu da söylemeden geçmemek gerekecek galiba.

16 GB Dahili Depolama imkanı sunan BlackBerry Z10 modeline ayrıca Micro SD kart ile 32 GB’a kadar da destek sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede ortalama olarak 48 GB’lık bir alan yaratılmış oluyor ki buda birçok kişi için fazlasıyla yeterli gelecektir.

Kontratlı olarak 199 Dolar seviyesinden satışa çıkması beklenilen BlackBerry Z10 modeli için henüz net bir fiyat bilgisi verilmedi. Ancak birkaç gün içerisinde firmanın Sözleşmeli ve Sözleşmesiz net fiyatları açıklaması bekleniyor.

BlackBerry Z10 Özellikleri
BlackBerry Z10 Özellikleri

Cihazın ilk izlenimleri oldukça iyi. Ancak yeni bir İşletim Sistemi ve Yeni Bir Ürün olarak karşımıza çıkan BlackBerry Z10 ve BlackBerry 10 İşletim Sistemi Apple iPhone 5 fiyatına yakın bir fiyattan pazara çıkacak gibi görünüyor. Bu durum satışlarda nasıl bir etki yaratır onu bekleyip görmek gerekecek.

Cihazın ne zaman, nerede ve nasıl satışa çıkacağı ise henüz belli değil.

BlackBerry Z10 Modeli Resmen Tanıtıldı (Özellikleri ve Yorumlar)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir