BlackBerry Z30 Modelinin Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Fiyatı

Firmaların 5 inçlik serilere ağırlık vermesinde dolayı BlackBerry Z30 modelinde de 5 inçlik Diagonal Süper AMOLED ekran ailesine sahip 1280*720 piksel HD çözünürlükte 295 PPI değerine sahip bir ekran kullanılmış durumda.

Bu tarz modellerde görmeye alışık olduğumuz FULL HD Ekran yerine HD Ekran ile karşımıza çıkan model batarya noktasında biraz cimri davranıyor olsa da FULL HD Destekli oyunlarda da oldukça başarılı bir deneyim sunabiliyor.

Qualcomm MSM8960T Pro serisi Çift Çekirdekli 1, GHZ’lik işlemci ailesi ile karşımıza çıkan BB Z30 modeli 2 GB Ram, 16 GB Dahili Depolama alanı ve MicroSD Kart desteği ile kullanıcıya ulaşacak. Ayrıca cihazda Micro HDMI çıkışı ve USB 2.0 çıkışı ile de veri aktarımı yapılabilecek.

2880 mAh’lik bir batarya ile satılacak olan üründe 16 günlük bekleme süresi, 18 saatlik konuşma süresi ve 25 saatlik genel kullanım süresi belirlenmiş durumda.

Bu noktada rakiplerin 1 hafta dayanıyor söylemleri ile pazara sürdükleri ancak 1 gün gitmeyen batarya değerlendirmelerine bakıldığında BlackBerry Z30 modelinde verile 25 saat oldukça gerçekçi görünüyor.

Pazarda genelde Üst Serilerde görmeye alışık olduğumuz 13 MP Kamera Ailesi yerine 8 MP’lik Otomatik Focus özellikli bir kamera kullanan Z30 modeli 1080p video çekimi, 5x Optik Yakınlaştırma gibi özellikleri de bünyesine katmış durumda.

BlackBerry Z30 Modelinin Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Fiyatı
BlackBerry Z30 Modelinin Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Fiyatı

Ben görüntülü görüşme yapmayı da severim diyenler için ön kamera da kullanılan modelde tercih edilen kamera çözünürlüğü ise 2 MP olmuş. Video ve Fotoğraf çekimi de yapılabilen ön kamera 720p Video çekebiliyor ve 3x optik yakınlaştırma yapabiliyor.

BlackBerry OS10 İşletim Sistemi ile kullanıcı karşısına çıkan BlackBerry Z30 modeli belki de en büyük handikabı bu noktada yaşıyor. İOS ve ANDROİD karşısında oldukça sönük kalan ve çok tercih görmeyen BB OS10 İşletim Sistemi bu noktada yeniden bir atılım yapmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, 4G LTE, 4G Mobil Dağıtım Merkezi, NFC, BBM gibi birçok ek yazılım ve donanım desteği sağlayan Yeni BlackBerry Z30 modelinin ülkemizde satışına henüz başlanmış durumda değil.

Cihaz tarafından desteklenen Resim, Müzik ve Video formatları şu şekildedir.

Resim Formatları: BMP, JPG, GIF, PNG, TIFF

Ses – Video Formatları: 3GP, 3GP2, M4A, M4V, MOV, MP4, MKV, MPEG-4, AVI, ASF, WMV, WMA, MP3, MKA, AAC, AMR, F4V, WAV

Ses – Video Dönüşümü: H.264, MPEG-4, H.263, AAC-LC, AAC+, eAAC, MP3, PCM, Xvid, AMR-NB, WMA 9/10, VC-1, VP6, SPARK, PCM, MPEG-2

Fiyat olarak henüz bir fiyat bilisi elimize ulaşmış durumda değil. Bunun yanında BlackBerry Z10 modelinde yaşanan başarısızlık sonucunda firmanın BlackBerry Z30 modelini ülkemizde satıp satmayacağı ise ne yazık ki belli değil.

 

BlackBerry Z30 Modelinin Özellikleri, Kullanıcı Yorumları ve Fiyatı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir