Bluetooth kullanım avantajları

Bluetooth kullanım avantajları

telefonlarda bluetooth’u açma işlemi iki tip ile yapılabilinmektedir. İlk seçenek ayarlara girmek ve bluetoot’u aktif etmektir. İkinci yöntem ile ana ekranda parmağınızı yukardan aşağıya doğru kaydırarak kontrol panelinden faydalanmaktır. Kontrol panelindeki kısa yollar ile inaktif durumdaki bluetooth seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

Telefonlarda Bluetooth ile Dosya Gönderimi

telefonlarda dosya transferini bluetooth özelliğini açarak başlatıyoruz. Fotoğraf gönderimlerinde paylaş dedikten sonra bluetooth seçeneğini seçmemiz yeterli olacaktır. Bu kısma kadar yapılan işlem mail atma ile birebir aynı yapılmaktadır. Tek farkı bluetooth seçtikten sonra cihazımızın yakındaki diğer cihazları tarayacak olmasıdır. Göndermek istediğimiz kişinin telefonunu seçerek gönderimi başlatıyoruz.

Android telefonlarda Bluetooth Kullanımında En Çok Karşılaşılan Problemler

Cihazlarımızda bluetooth ile zaman zaman sorun yaşayabiliriz. Özellikle kulaklık ve benzer cihazlarımızı başka bir cihaza bağlayıp tekrar eski cihaza bağlamak istersek sorun yaşayabiliriz. Bunun sebebi donanımsal sorunlar yaşayabilecek olmamızdır. Bu durumdan kurtulmak için yapmamız gereken hafızaya kayıtlı olan cihazı silerek tekrar tanıtmaktır. Bunun dışında en çok karşımıza çıkan sorunlardan bir tanesi de cihaz farklılıklarında sürüm uyumsuzluklarıdır. Bunlarda zaman zaman yapılabilecek çözümler bulunsa da maalesef bazen çözümü bulunmamaktadır. Dosya transfer yapacağımız cihazları yakın mesafede tutmamız transferi kolaylaştıracaktır.

Android’den Iphone’lara Dosya Transferi Yapabilir Miyim?

Maalesef işletim sistemine sahip cihazlar farklı bir teknoloji kullanmaktadır. Bu sebep ile android’den yüklü iphone ve ipad gibi cihazlara transfer yapılamaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status