Bluetooth’lu Kredi Kartı Coin’i tanıyalım

Bluetooth’lu Kredi Kartı Coin’i tanıyalım

Günümüzde para yerine kredi kartlarının çok fazla kullanımının olduğunu gerçeğini düşünürsek kredi kartı ile ilgili yapılan teknolojiler insanların hayatını kolaylaştıracak gibi görünüyor. Kredi kartlarınızdaki bilgileri tarayarak tek bir yerde kullanılabilir hale getirebilen Coin (madeni para), Amerika Bileşik Devletleri’nde yapılan ve yalnızca bin tane kullanıcıya açılan beta test programında oldukça başarılı oldu. Coin, sekiz tane kadar […]


Günümüzde para yerine kredi kartlarının çok fazla kullanımının olduğunu gerçeğini düşünürsek kredi kartı ile ilgili yapılan teknolojiler insanların hayatını kolaylaştıracak gibi görünüyor. Kredi kartlarınızdaki bilgileri tarayarak tek bir yerde kullanılabilir hale getirebilen (madeni para), Amerika Bileşik Devletleri’nde yapılan ve yalnızca bin tane kullanıcıya açılan beta test programında oldukça başarılı oldu.

, sekiz tane kadar kredi kartının bilgisini kendi kart okuyucusu ve uygulamasıyla birlikte tek bir cihaza kaydetmenizi sağlıyor böylece yanınızda bir sürü kredi kartı gezdirmek zorunda kalmıyorsunuz. Cihaz kolayca taşınabilir, kredi kartı boyutlarında ve POS cihazlarında kolayca kullanılabilir durumda. Güvenliğe de oldukça önem veren sistemde başkalarının kartlarını eklemenizi engellemek adına üzerinde kimlik bilgisi yazılı kartları, Paypal ve benzeri sistemlerde olduğu gibi bir doğrulama yöntemi kullanarak ekleyebiliyorsunuz.

onlycoin
onlycoin

’in çalışması ise çok kolay. Mobil cihazınızla birlikte Bluetooth üzerinden çalışıyor ve kartınızı bir yerde unuttuğunuzda telefonunuz sizi uyarıyor. Böylece kartınızın güvenliği artmış oluyor. kart tıpkı elektronik cihazlar gibi şarj ediliyor. Bu da nerden çıktı diyeceksiniz ama günümüzde her şey bir güçle çalışırken güvenli kartınız neden çalışmasın. An itibariyle beta testine katılanlar haricinde kullanan bulunmuyor. ‘e sahip olmak istiyorsanız web sitesinden, eğer A.B.D.’de yaşıyorsanız, ön sipariş verebilirsiniz. ’in fiyatı ise 90 dolar civarında.

Ülkemizde ise Coin gibi bir ürünün kullanılması oldukça zahmetli bir iş gibi görünüyor. Öncelikle ülkemizin bu tür bir kartı kullanma durumuna gelmesi gerekiyor, alt yapının bu bağlamda ayarlanması ve güvenliğin oldukça iyi sağlanması gerekiyor. Teknolojiyle birlikte ileriki yıllarda belki de bu mümkün olabilir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status
ut elit. dapibus accumsan neque. sed eleifend Curabitur velit,