BMW C Evolution Elektrikli Scooter Ailesi Yenilendi

Elektrikli Otomobiller ve Motosikletler konusunda yeni adımlar atarak model sayısını yükseltmeye başlayan BMW firması bu kapsamda daha önce pazara sürdüğü BMW C Evolution ailesini yenileyerek görücüye çıkardı.

İki farklı motor seçeneği ile kullanıcıların beğenisine çıkacak olan C Evolution serisi gücünü daha önce pazara çıkan BMW İ3 ailesinde kullanılan 94 mAh’lik bataryadan alacak.

İki farklı model olarak pazara çıkacağını belirttiğimiz BMW C Evolution ailesinin bir serisi tek şarj ile 160 KM yol yapma imkânı sunarken diğer modelde de 100 KM gibi oldukça iyi bir kullanım zamanı sunuyor.

 

Motora Göre Hız Değerleri de Değişiyor

160 KM kullanım mesafesine sahip olan modelde 129 Km/s Maksimum hıza çıkabilirken 100 KM menzile sahip olan modelde maksimum hız 120 Km/s olarak değişiyor.

Yol,  Eko Pro, Rüzgâr ve Dinamik olmak üzere 4 farklı sürüş modu bulunan BMW C Evolution ailesinin 265 Kg ağırlığa ve 2.190 mm uzunluğa sahip olduğunu da belirtmemiz gerek.

Ayrıca C Evolution serisinin sol gidonunda bulunan hareket sistemi sayesinde motorun Geri Gitme Özelliğine de kavuştuğunu belirtmekte fayda var.

Oldukça detaylı ve başarılı bir ekran ile size motorla alakalı tüm bilgileri veren BMW firması ABS ve Akıllı Fren Destek Sistemi ile de kullanıcısına maksimum güvenlik sağlamaya çalışıyor.

2016 Paris Otomobil Fuarında kullanıcılar ile bulacak olan Yenilenmiş C Evolution serisinin 16.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla satılması bekleniyor.

Sunulacak olan ek donanımlar ve motor seçenekleri ile de modelin fiyatı yukarıya doğru çıkacak.

Ürünün ülkemizde satışa çıkması durumunda ortalama 50.000 TL seviyesini geçmesi bekleniyor.

 

Elektrikli Modeller Ön Plana Çıkmaya Başladı

Elektrikli Arabalardan sonra motor sektöründe de Elektrikli Motora sahip araçlar yavaş yavaş pazardaki paylarını arttırmaya başlamış durumdalar.

Şehir İçi Ulaşım noktasında oldukça başarılı sonuçlar veren ve özellikle büyük şehirlerde Trafik Çilesini en az seviyeye indiren Elektrikli Motorların popülerliklerini giderek arttırmaları bekleniyor.

Yapılacak olan bazı Vergi Muafiyetleri ile bu tarz ürünlerin ülke içindeki satışı daha cazip hale getirilebilirse Benzin – Mazot – LPG üçgeninde takılı kalan kullanıcıların daha ucuz v kolay ulaşılabilir Elektrik Alternatifine çekilmesi çok daha kolay olacaktır.

 

BMW C Evolution Elektrikli Scooter Ailesi Yenilendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir