Booking.com Türkiye Operasyonunu Yeniden Aktif Hale Getiriyor

Online Otel Rezervasyonu konusunda önemli bir isme sahip olan Booking.com Türkiye ’de yaşadığı sıkıntılardan sonra geri dönüş çalışmalarına başladı.

2017 yılında Booking.com adresinin Haksız Rekabete sebep olduğu gerekçesi ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) tarafından açılan dava ile siteye Türkiye’den erişim kısıtlanmıştı.

Bu süreç özellikle birçok rezervasyonunu Booking.com adresi üzerinden alan orta ve küçük yapıdaki barınma hizmeti veren işletmeleri ciddi anlamda olumsuz etkilemişti.

Booking.com Türkiye

 

Türkiye Pazarı İçin Ceza Ödemeyi Kabul Etti

Uzunca süredir görüşmelerin devam ettiği Booking.com adresi nihayetinde Türkiye Pazarına uygun bir web sitesi ile yeniden pazardaki yerini alacak.

Tabi ki pazara yeniden giriş yapabilmek için de daha önceden Mahkeme tarafından belirlenen cezai bedeli de ödeyecek.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci Booking.com ile alakalı olarak bazı bilgiler paylaştı.

Temurci tarafından yapılan açıklamalara göre Booking.com adresi web sayfasındaki gerekli düzenlemeleri tamamladıktan ve ceza ödemesini gerçekleştirdikten sonra Türkiye Pazarında yeniden hizmet sunmaya başlayacak.

Booking.com adresinin temel olarak Türkiye’den Yurtdışına veya Yurtdışından Türkiye’ye rezervasyon yapmak isteyenler için aktif olduğunu, sadece Türkiye’de yaşayıp yine Türkiye’den bir tatil paketi satın almak isteyenler için kapalı olduğunu belirtelim.

Yeni düzenlemeler sonrasında sistemin tam olarak ne zaman açılacağını bilmezsek te bu işe en fazla Uygun Fiyata Tatil yapmak isteyen vatandaşlar ile Küçük ve Orta seviyeli işletmelerin sevineceğini söyleyebiliriz.

Booking.com Türkiye Operasyonunu Yeniden Aktif Hale Getiriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir