Bosch Tom Tom Şirketi ile İş Birliği Yaptı

Bosch Tom Tom Şirketi ile İş Birliği YaptıBosch, daha iyi haritalar yapmak için milyonlarca arabada radar sensörlerini kullanmayı planlarken, Navigasyon, trafik ve harita ürünleri, GPS Spor Saatleri ve filo yönetimi çözümlerinde global lider olan Tom Tom şirketiyle iş birliği yaptığını açıkladı.

Bu planın ve işbirliğinin araçlar için büyük bir yardım olacağı belirtilirtilirken, Bosch’un radar sensörlerinde “radar yol imzası” sistemi nasıl işleyeceği merak konusu oldu.

Kendiliğinden çalışan otomobillerin doğru haritalara ihtiyacı olduğu Bosch yetkilileri tarafından belirtilirken, Bir yerden diğerine bir yere ulaşmak için hangi yolların kullanılacağını bilmeleri gerektiği, ancak örneğin bir dur işaretinin nerede olacağını veya yolun hız sınırının ne olacağı konusunda yapay zekayla ve sensörler yardımı ile bilmeleri gerekitiğine vurgu yapıldı.

  Bosch Condens 7000i W Kombi Ailesi ve Teknik Özellikleri

LIDAR ve kameralar gibi dahili sensörler, otomobilin durum farkındalığını verirken, haritalarında bunları tamamladığı belirtildi.

Ayrıca, Carnegie Mellon Üniversitesi Robotik Enstitüsü’nden bilim adamı ve Roadbotics adlı bir yol izleme şirketinin kurucu ortağı Christoph Mertz, haritaların ideal olarak bir inçten daha kısa bir sürede doğru olmalıdır diyor.

Mertz, harita, GPS ve yerleşik sensörlerin aracın nerede olduğunu anlamasına yardımcı olmasını istiyoruz ve “Sistemlerin gereksiz olmasını istemiyoruz” diyor.

Bosch ve haritalama şirketi TomTom arasındaki yeni bir ortaklık sayesinde geleceğin haritalarının doğruluğunu artırabilir bir sistem üzerinde çalışmalar yaparak, “radar yol imzası” dedikleri bir teknoloji üzerinde işbirliği yapıyor.

Bosch ve haritalama şirketi TomTom, duyurdukları açıklamada, insanlar tarafından yönlendirilen arabaların yolları çok detaylı bir şekilde haritalamak için yerleşik radar sensörlerini kullanacağı yönünde çalışmaların sürdüğünü belirttiler.

iPhone Hafızada Yer Açma

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status