Bot İle Yükselen Youtube Kanalları İlk Uyarılarını Aldılar

Son dönemde Youtube üzerinden video yayınlamak Youtuber olarak yüksek kazançlara ulaşmak oldukça popüler bir iş halini almaya başladı. Bu sebeple de hızla yükselen Youtube Kanalları üzerindeki çalışmalar artmaya başlad.

Tabi bu popülerlik süreci Sosyal Medya ve Basında da yer bulmaya başladıkça özellikle gençler tarafından açılan Youtube Kanallarının sayısı bir anda patlama yaşadı.

Ancak öyle birkaç günlük çalışmalarla değil, uzun ve yorucu çalışmalarla gerçekten kazanç sağlanabilecek bir Youtube Kanalına sahip olunması gerektiğini görenlerin birçoğu kanallarını bırakarak bu sevdadan vazgeçmeye başladı.

 

Youtube HDR Desteğini Yakında Sunmaya Başlayacak

Bazı Youtube Kanalları Büyümek İçin İllegal Yolları Benimsiyor

Sahte Beğeni Kasma, Sahte İzlenme Kasma ya da Sahte Yorum Kasma gibi birçok yol hem küçük hem de büyük Youtube Kanalları tarafından son dönemde sıkça uygulanıyor.

Bu sayede bazı kanallar bir gece de 10.000 – 20.000 beğeni alarak hızlı bir şekilde 100.000 barajını aşabiliyorlar.

Bu tarz durumlar kanal sahibinin hızlı bir büyüme ile daha fazla kullanıcıya erişmesini sağlasa da Google ve Youtube için büyük bir sahtekârlıktan başka bir şey değil.

 

Youtube Kazanç Sistemi
Youtube Kazanç Sistemi

 

Bot İle Kasılan Sayfalara Yavaş Yavaş Müdahale Edilmeye Başlandı

Son dönemde Youtube cephesinden resmi bir açıklama gelmese de Gerçek Kullanıcı olmadığı tespit edilen üyeliklerin silinmesi çalışmasına başlanmış gibi görünüyor.

Onaylı Üye adı verilen ve Youtube için daha değerli olan bazı sayfalar ise ilk cezalarını alarak Onaylı Üye Statüsünden çıkarılmış durumda.

Tabi ki Onaylı Üye olabilmek için ciddi İzleyici ve Takipçi Sayılarına ulaşmak gerekiyor. Bu sebeple de bu sayfaların ciddi anlamda Bot Üyelik kastığı ve sayfalarındaki izlenmelerin bir kısmının Bot İzlenme olduğu düşünülüyor.

 

Youtube Onaylı Kanal
Youtube Onaylı Kanal

 

Resmi Açıklama Henüz Gelmedi

Google ve Youtube cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Ancak ilerleyen günlerde firmanın daha fazla hesaba ceza vereceği ve Bot Kullanımının daha büyük cezalarla ve engellemelerle bertaraf edilmeye çalışılacağı gelen bilgiler arasında.

Bu noktada da sayfasını daha ilk günden Bot Programlar ile kasan ve ciddi rakamlara ulaştıktan sonra satan fırsatçılar içinde bir ekmek kapısının kapanması söz konusu gibi görünüyor.

Unutmayın arkadaşlar,

Ne kadar Doğal ve Gerçek Kullanıcı ile yükselirseniz O kadar başarılı bir kanal olursunuz.

Aklınızı Sahte İşlemlere yormak yerine Yaratıcı İçeriklere yormanız daha faydalı olacaktır.

Bot İle Yükselen Youtube Kanalları İlk Uyarılarını Aldılar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir