Boya BY-MM1 Vlog – Youtuber Mikrofonu Teknik Özellikleri, Ürün İncelemesi ve Kullanıcı Yorumları

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Boya BY-MM1 ismi ile satışa sunulan ve temel olarak Vlog Mikrofonu olarak nitelendirebileceğimiz mikrofon ailesini sizler için inceledik. Boya BY-MM1 modelinin Teknik Özelliklerine, Yazılı ve Video İncelemesine ve Kullanıcı Yorumlarına yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlk olarak mikrofonun Akıllı Telefon, Ses Kayıt Cihazı, DSLR Kamera, Aksiyon Kamera ve Video Kamera gibi oldukça geniş bir cihaz üzerinde sorunsuz çalıştığını belirtelim. Kutu içerisinde Akıllı Telefon ve Kamera modellerini destekleyen kabloların da geliyor olması ayrı bir güzellik.

İkinci olarak cihazı bir GearBest sitesi üzerinden satın aldık ve Türkiye’ye getirttik. Sizler de dilerseniz ürünleri  https://goo.gl/G9Nh9k linki üzerinden satın alabilirsiniz. Konuyla alakalı olarak yazının ilerleyen kısmında Fiyat, Kargo ve Satın Alma konusunda da bilgi veriyor olacağız.

 

Boya BY-MM1

 

Boya BY-MM1 Teknik Özellikleri

Boya BY-MM1 ismi ile anılan ve birçok kullanıcı tarafından Vlog Mikrofonu olarak lanse edilen cihazın teknik özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Mikrofon Tipi Çok Yönlü Cardioid Mikrofon
Frekans Aralığı 35-18KHz +/-3dB
Hassasiyet -42dB +/- 1dB / 0dB=1V/Pa,1kHz
Sinyal Gürültü Oranı 76dB
Sinyal Kazanç Oranı 0dB, + 10dB
Filtre Düşük frekans filtresi
Konnektör 3.5mm stereo TRS ve TRRS konnektör
Ürün Boyutu 22x81mm
Ürün Ağırlığı 86g
Bağlantı Seçenekleri Flash Kızağına Takabilir veya 1/4″ Tripot Vidası Üzerinden Bağlantı Yapabilirsiniz
Pil Cihaz Pil veya Harici Bir Güç Kaynağına İhtiyaç Duymuyor
Uyumluluk Mikrofon Girişi Olan DSLR ve Kompakt Fotoğraf Makinaları, Video Kamera, Aksiyon Kamerası, Akıllı Telefon, Ses Kayıt Cihazı, Bilgisayar vs.
Kutu İçeriği Boya BY-MM1 Mikrofon,

Kedi Tüyü Rüzgâr Koruyucusu,

Flash Kızağı,

Mikrofon Tutma Ayağı,

Kullanım Kılavuzu,

Akıllı Telefon Bağlantı Kablosu,

Kamera Bağlantı Kablosu

 

Boya BY-MM1

 

Boya BY-MM1 – Video İnceleme

Video incelememiz yayına girince buraya eklenecektir.

 

Boya BY-MM1 Mikrofon İncelemesi

İlk olarak cihazın harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymaması özellikle sıkça video çeken ve mikrofonların pilleri ile ciddi sorunlar yaşayan kullanıcılar için oldukça güzel bir haber.

Ayrıca kutu içerisinde hem Akıllı Telefonlara uyumlu 4 boğumlu ses kablosunun hem de diğer kamera ve ses kayıt cihazlarına uyumlu 3 boğumlu ses kablosunun çıkması da oldukça güzel bir detay.

Özellikle Vlog Çekimleri için tasarlanan cihaz dış çekimlerde sıkça tercih edileceği için kutu içerisine firma bir tane de Kedi Tüyü adını verdiğimiz rüzgâr kesici mikrofon tüyünden de koymuş durumda. Ancak ilk kullanımda biraz tüy döktüğü gerçeğini atlamayalım.

BY-MM1 Mikrofon ailesini özellikle rüzgârın ve dış gürültülerin yüksek olduğu alanlarda kullanmanız daha iyi performans almanız noktasında doğru bir kullanım tercihi olacaktır. Dış gürültünün az olduğu noktalarda çok fazla ürünün yarattığı farkı göremeyebilirsiniz.

 

Boya BY-MM1

 

Ayrıca mikrofonun size dönük olması gerektiğini de atlamayın. Bildiğimiz Shotgun Mikrofon mantığı ile çalışan bu mikrofonun arkasında veya yanında kalmanız durumunda ses kalitesinde düşmeler yaşanacaktır.

Ancak bu noktada bu mikrofonun tam bir Shotgun Mikrofon olmadığını da belirtmemiz gerek. Yani mesafe arttıkça mikrofonun ses alım kalitesi de düşecektir. Özellikle bir batarya yada pil kullanmaması ve mikrofon kısmının nispeten kısa olmasından dolayı bunu özellikle geniş alanlarda yapılacak çekimlerde ses kaydı için kullanmanız pek mümkün olmayacaktır.

86 gr gibi oldukça makul bir ağırlığa sahip olması sebebiyle özellikle de kamera, mikrofon ve bazen görüntü sabitleyicisi gibi birçok ürünü elinde dakikalarca tutacak olan youtuber ve vloggerlar için oldukça güzel bir detay.

Özellikle kapalı alanda çekim yapacak olan veya çok fazla hareket etmeyecek olanlar için ise bu ürün yerine yine Boya firmasına ait olan Boya BY-M1 serisi Kablolu Yaka Mikrofonunu önerebiliriz. Kablolu yaka mikrofonları size daha yakın durdukları için sesinizin kalitesi bir tık daha iyi olmaktadır.

 

Boya BY-MM1

 

Türkiye’den veya Yurtdışından Boya BY-MM1 Satın Alma

Baştan da belirttiğimiz gibi ürünü biz GearBest sitesi üzerinden satın aldık. Ortalama elimize ulaşma süresi ise 10 günün altında idi. Fiyat olarak da Türkiye’deki satış rakamlarından oldukça düşük bir rakama satın aldık.

Ürünün N11, GittiGidiyor gibi sitelerde 190 TL – 250 TL fiyat aralığından satıldığını gördükten sonra GearBest üzerindeki 140 TL’lik fiyat bizim için oldukça makul göründü.

Ancak Dolar Kurundaki artış sebebiyle ürünlerin fiyatlarında artışların yaşandığını bu sebeple de İndirimleri Kovalayıp ürünü daha uyguna almanız gerektiğini baştan belirtelim.

GearBest sitesi Satış Linki: https://goo.gl/G9Nh9k

Ürün alımı noktasında Ücretsiz Kargo seçeneklerinden faydalanabilir, PayU veya BKM Express ödeme sistemleri üzerinden hızlı ve sorunsuz bir ödeme süreci geçirebilirsiniz.

 

Boya BY-MM1

 

Boya BY-MM1 Kullanıcı Yorumları – Soru, Sorun ve Şikayetler

Boya BY-MM1 Kullanıcı Yorumları, ürün hakkındaki sorularınız, ürünle alakalı olarak yaşadığınız sorunlar ve diğer tüm detayları Yorum kısmı üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Elimizden geldiğince ürün ile alakalı olarak sizlere destek sunmaya çalışıyor olacağız.

Boya BY-MM1Teknik

Boya BY-MM1 Vlog – Youtuber Mikrofonu Teknik Özellikleri, Ürün İncelemesi ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 18 Mart 2020, 18:51

  Merhaba nasıl çalıştırcam

  Cevapla
 2. Merhaba. Acaba bm 800 le arasındaki fark nedir bunun

  Cevapla
  • BM serisinde giriş kablosu çıkabiliyor, o biraz daha stüdyo ortamındaki kayıtlar için. Bu cihaz ise daha çok dış mekan, VLOG çekimleri için. Ama ses kalitesini kıyaslamadık hiç Denemek lazım.

   Cevapla