Bronzlaşmak İçin Güneş Işınlarına Fazla Maruz Kalmak Sağlığınızı Olumsuz Etkiliyor

Güneş Işınlarının özellikle dik olarak geldiği Öğle Saatlerinde bronzlaşmak adına yeterli önlemi almamak bir anlamda Cilt Sağlığı konusunda birçok rahatsızlığa davetiye çıkarıyor.

Yaz aylarının gelmesi, Bayram tatillerinin 9 güne çıkması özellikle deniz kenarına giden ve buralarda tatilin keyfini güneşlenerek çıkaranlar için oldukça büyük bir imkân sundu.

Ancak uzmanlardan yapılan açıklamalara göre yeterli önlem alınmadan güneş ışınlarına maruz kalmak kademeli olarak Hücre Yıkımlarına sebep olabiliyor.

Bu gibi durumlarda ise kişilerin Cilt Yapısı ile ilgili ilerleyen dönemlerde birçok sorunla karşılaşmaları muhtemel hale geliyor.

Bu sebeple de uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre Güneşe Çıkmadan 20 Dakika önce cilt tipine uygun bir güneş kremi kullanmak şart.

Ancak güneş kremleri de belli bir aşamaya kadar koruma sağlamaktadır. Bu sebeple de güneş kremi kullanan bir kişinin saatlerce güneş altında kalması güneşin direkt olarak vücudunuza verdiği yararın zarara dönüşmesi anlamına gelebilir.

Bronzlaşmak İçin Güneş Işınlarına Fazla Maruz Kalmak Sağlığınızı Olumsuz Etkiliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir