BTK Tüm Faturaları Tek Havuzda Toplayacak

BTK Tüm Faturaları Tek Havuzda Toplayacak

Son dönemde özellikle Tüketici için oldukça önemli konularda çalışmalar yapan BTK şimdi de Yüksek Fatura Sorununu çözmek için Havuz sistemi üzerinde çalışmalara başladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından üzerinde çalışılan sistem ile aboneler Sabit Hat, Mobil Hat, İnternet Paketleri gibi birçok alanda aldıkları hizmetlerle alakalı Kampanya ve Paket Bilgisi, Görüşme Süresi, SMS ve İnternet […]Son dönemde özellikle Tüketici için oldukça önemli konularda çalışmalar yapan şimdi de Yüksek Fatura Sorununu çözmek için Havuz sistemi üzerinde çalışmalara başladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu () tarafından üzerinde çalışılan sistem ile aboneler Sabit Hat, Mobil Hat, İnternet Paketleri gibi birçok alanda aldıkları hizmetlerle alakalı Kampanya ve Paket Bilgisi, Görüşme Süresi, SMS ve İnternet Kullanımı gibi birçok bilgiye tek bir kanal üzerinden erişebilecek.

Bu sayede kullanıcıların Farklı Operatörlerde bile olsa hatlarını rahatça incelemeleri, inceleme sonucunda buldukları hataları da ’ya iletmeleri kolaylaşacak.

Hali hazırda kullanılan sistem ile BTK paket detaylarına ve fatura bilgisine ancak kullanıcılardan gelen şikâyetler ile erişebiliyor. Ancak oluşturulması beklenilen yeni sistem sayesinde BTK’nın faturalar ulaşması ve gerekli müdahaleleri yapması daha kolay olacak.

  BTK'dan 3 Operatöre "Açık Hat" Sebebiyle Ceza Yağmuru
BTK Tüm Faturaları Tek Havuzda Toplayacak
BTK Tüm Faturaları Tek Havuzda Toplayacak

Özel bir firma ile İhale Usulü anlaşma yapması planlanan BTK’nın bu sayede gerekli olan Alt Yapı Çalışmalarını tamamlaması ve Fatura Havuzunu yavaş yavaş kullanıma açması bekleniyor.

Fatura Havuz Sistemi sayesinde kullanıcıların büyük ihtimalle E-Devlet üzerinden sisteme giriş yapması ve fatura detaylarını incelemeleri de sağlanmış olacak. Fatura itirazları ise kısa bir şekilde aynı sistem üzerinden yapılabilecek.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status