Pasaport Kayıt İşlemleriÇalınan Akıllı Telefonlar İçin Kill Switch Özelliği Yolda

Çalınan Akıllı Telefonlar İçin Kill Switch Özelliği Yolda

Akıllı Telefonlar artık her türlü işlevi yerine getirebilmesinden dolayı hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Ancak çalınacak ürünler listesinde de fiyatları sebebiyle ilk sıralarda yer alıyorlar. Yan kesici veya evinize giren bir hırsızın ilk durağı genelde hafif ve pahalı olmasından dolayı sizin Akıllı Telefonunuz olabilir. Bu durumda da hem kişisel verilerini hem de telefonunuzda depoladığınız bilgileri […]


Akıllı Telefonlar artık her türlü işlevi yerine getirebilmesinden dolayı hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Ancak çalınacak ürünler listesinde de fiyatları sebebiyle ilk sıralarda yer alıyorlar.

Yan kesici veya evinize giren bir hırsızın ilk durağı genelde hafif ve pahalı olmasından dolayı sizin Akıllı Telefonunuz olabilir. Bu durumda da hem kişisel verilerini hem de telefonunuzda depoladığınız bilgileri kaybetmeniz oldukça kolay.

Bu noktada bazı uygulamalar ile cihaz takibi yapabilmek, cihazı uzaktan kilitlemek gibi birkaç işlem ile cihazınız hırsızların elinde kalmaya devam etse bile içindeki dosyaları yok edebiliyorsunuz. Ancak bu sistemler ne yazık ki tam verimli değil ve daha çok geliştirilmesi lazım.

LG ve Samsung tarafından üzerinde çalışmaları devam eden Kill Switch Projesi ise bu tarz hırsızlık olaylarında cihazın komple devre dışı bırakılmasını sağlamak üzere yola çıkılan bir proje.

  4.000 mAh’lik ZTE Q519T 95 Dolardan Satışa Çıktı
Çalınan Akıllı Telefonlar İçin Kill Switch Özelliği Yolda
Çalınan Akıllı Telefonlar İçin Kill Switch Özelliği Yolda

Henüz başlangıç aşamasında olan ancak oldukça önemli bir açığı gidermesi beklenilen proje için birçok resmi kurumda Olmazsa Olmazlar listesine almış durumda uygulamayı.

Bakalım yeni nesil ürünlerde Kill Switch yada benzeri uygulamalar ile Akıllı Telefonunuzu çaldırdığınızda kısa sürede bulmanız ve telefonunuza kavuşmanız mümkün olabilecek mi?

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status