Camlarının Kırılması Gündem Olan Tesla Cybertruck 200.000 Siparişi Geçti

Tanıtım gecesinde kırılmaz denilen camlarının kırılması ile gündeme gelmeyi başaran Tesla Cybertruck için alınan Ön Sipariş sayısı 200.000 adedi aştı.

Geçtiğimiz hafta Tesla firmasının kurucusu Elon MUSK tarafından tanıtımı yapılan ve tanıtım esnasında kırılmaz denilen camlarının kırılması ile dünya gündemine oturmayı başaran Tesla Cybertruck ön siparişte beklentileri aştı.

39.000 Dolar başlangıç fiyatına sahip olan, tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve kullanılan malzemenin dayanıklılığı ile birçok arazi aracı severi heyecanlandıran Tesla Cybertruck 1 hafta gibi bir sürede 200.000 adetlik ön sipariş rakamını aşmayı başardı.

 

Tesla Cybertruck Pick-Up

 

Tesla Hisseleri Yükselmeye Başladı

Sadece 100 Dolar Depozito ödemesi yaparak rezervasyon işlemi yapılabilen Tesla Cybertruck modeli için gelen 200.000 adetlik ön sipariş sayısı firmanın kasasına da 200.000.000 Doların girmesini sağlamış oldu.

2016 yılında yine Tesla firması tarafından Tesla 3 modeli için 1.000 Dolar Depozito ile ön sipariş alınmaya başlanmış ve ilk hafta 325.000 adedin üstünde bir rezervasyon rakamına ulaşılmıştı.

Cybertruck modeli her ne kadar Tesla 3 serisi kadar hızlı bir ön sipariş sayısına ulaşamamış olsa da gerek hitap ettiği kitle gerekse de farklı tasarımı ile Tesla 3 serisinden çok daha farklı bir konuma konulması gerektiği de bir gerçek.

Alınan ön sipariş rakamlarının beklentilerin üstüne çıkmasından sonra Tesla’nın Borsa’daki değeri de %4 oranında değer kazanmış durumda.

 

Tesla Cybertruck Teker Tasarımı

 

2021 Yılı Sonlarında Tesla Cybertruck Üretimi Başlayacak

Ön Sipariş süreci aracın piyasaya çıkacağı tarihe kadar devam edecek olup ön sipariş verenlerin daha sonra aracı satın almaktan cayma ve verdikleri 100 Dolarlık depozito bedelini geri alma şansları mevcut.

Firma tarafından verilen bilgilere göre Tesla Cybertruck modelinin üretimi 2021 yılı sonlarına doğru başlayacak ve sırasıyla ilk ön sipariş veren müşteriden başlayacak şekilde ürünler sahiplerine ulaştırılacak.

Tesla Cybertruck Tasarım Tesla Cybertruck İç Tasarım

Camlarının Kırılması Gündem Olan Tesla Cybertruck 200.000 Siparişi Geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir