Casper CTA.07-11A ve Casper CN.BTA-E10 Tabletlere Format Atmak

Casper CTA.07-11A Tablet PC modeli, 1 GB RAM’e sahip, 8 GB dahili bellek opsiyonu ile kullanıcıların yoğun olarak tercih ettiği Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemini kullanan tabletlerin ilk sıralarında yer almaktadır.

Aynı şekilde, Casper CN.BTA-E10 modeli de, Casper’ın 16 GB dahili bellek opsiyonu ve Android işletim sistemi ile kullanıcılarının beğenisine sunulmuş durumdadır.

Android işletim sisteminin getirdiklerinin yanı sıra sisteminizden bir de götürdükleri vardır. Çoğu kez küçük bir format işlemi ile çözülebilen bu götürüler, virüs, yazılım geliştiricilerinden kaynaklı bazı hatalar meydana gelebildiği görülmüştür.

Tüm bunlara çözüm olarak çoğu zaman format atma işlemi ön plana çıkmaktadır.

Casper CTA.07-11A ve Casper CN.BTA-E10 Tabletlere Format Nasıl Atılır ?

Casper CTA.07-11A modeli tablet PC ve Casper CN.BTA-E10 tablet PC’ye format atabilmek için ana menü üzerinden Ayarlar kısmına girip, önce Yedekle ve Sıfırla, sonra da Tümünü Sil, Sıfırla seçeneğine girip, işlemlerimizi gerçekleştirebiliriz.

Casper CTA.07-11A ve CN.BTA-E10 Tabletlere Format Atmak
Casper CTA.07-11A ve CN.BTA-E10 Tabletlere Format Atmak

 

Ancak, ekran model kilidi, ekran kilidi unutulması ve yanlış girilmesi gibi durumlarda bildiğiniz üzere menüye ulaşılamamaktadır. Bu durumda cihaz kapalı konuma getirilir, kapalı konumda iken ses kısma tuşu ve açma kapama tuşlarına aynı anda basmanız gerekmektedir.

Cihaz recovery mode’a girecektir. Recovery Moddayken, wipe data factory reset seçeneği ile cihazınızın formatını tamamlamış olursunuz.

*Not; Cihaz Recovery moda geçmiyor, sürekli güvenli modda kalıyor ise lütfen cihazınızı servise gönderiniz.

Casper CTA.07-11A ve Casper CN.BTA-E10 Tabletlere Format Atmak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir