Casper VIA P1 Soru, Sorun, Şikayet ve Kullanıcı Yorumları

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Casper firmasının yeni modellerinden birisi olan Casper VIA P1 modeli ile alakalı aklınıza takılan Sorulara cevap vermek, Sorun ve Şikayetleri çözüme kavuşturmak ve Kullanıcı Yorumlarını bir araya toplayabilmek adına açtığımız konuya hoış geldiniz.

Soru ve Sorunlarla alakalı elimizden geldiğince sizlere destek olmaya çalışıyor olacağız. Ancak yetişemediğimiz noktada da diğer VIA P1 kullanan arkadaşların da destekleri ile çözüm üretme yoluna gidiyor olacağız.

Casper firmasının en fazla talep gören modellerinden birisi olan Casper VIA M1 modelinden  ve Casper VIA M2 sonra pazara sürdüğü Casper VIA P1 modeli ile alakalı Sıkça Sorulan Soruları öncelikli olarak listeleyelim. Sonrasında da Kullanıcı Yorumlarına geçiş yapıyor olacağız.

Casper VIA P1 Soru, Sorun, Şikayet ve Kullanıcı Yorumları

 

Casper VIA P1 Sıkça Sorulan Sorular

VIA P1 modeliyle alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

 

Via P1 Modelinde Hangi İşletim Sistemi Var?

Via P1 serisinde Android 6.0 Marshmallow İşletim Sistemi kendisine yer bulmuştur. Android 7.0 Nougat İşletim Sisteminin gelme ihtimali ise şu aşamada oldukça az bir ihtimaldir.

 

Parmak İzi Okuyucu var mı?

VIA P1 modelinde Parmak İzi Okuyucu Sistem mevcuttur.

 

Batarya Kapasitesi Ne Kadardır?

Cihazda 3.000 mAh’lik bir batarya kendisine yer bulmuştur.

 

Ram Bellek ve Depolama Alanları Ne Kadar?

VIA P1 modelinde 32 GB Dahili Depolama Alanı, 128 GB’a kadar Micro SD Kart desteği ve 4 GB Ram Bellek yer almaktadır.

 

Arka ve Ön Kamera Değerleri Nedir?

Arka tarafta 16 MP değerinde bir kamera bulunmaktadır. Ön Kısımda ise 8 MP değerinde bir kamera kendisine yer bulmuştur.

 

Görüntülü Görüşme Desteği Var mı?

Cihazda 3G üzerinden Operatör Destekli Görüntülü Görüşme yoktur.

Cihaza yüklenecek 3. Parti uygulamalar ile (WhapsApp – Google DUO – Facebook Messenger – Viber – Skype vb.) İnternet üzerinden Görüntülü Görüşme yapabilirsiniz.

 

Casper VIA P1 Soru – Sorun ve Şikayetleriniz

Cihazla alakalı olarak aklınıza takılan Tüm Soru, Sorun ve çözüme kavuşmayan Şikayetleriniz için YORUM Kısmı üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Teknik Ekiplerimiz bilgileri dahilinde sizlere bazı çözüm önerileri üretmeye çalışacaklardır. Ayrıca sorunlar Casper Yetkili Servisleri ile de paylaşılacaktır.

 

Casper VIA P1 Kullanıcı Yorumları

VIA P2 modeli ile alakalı kullanıcılardan gelen OLUMLU yada OLUMSUZ tüm yorumlar sayfalarımızda yayına alınacak ve VIA P1 modelinin Alınabilir veya Alınamaz bir model olup olmadığı netleşecektir.

Sizlerde Casper VIA P1 kullanıyorsanız YORUM Kısmından OLUMLU ve OLUMSUZ Görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Casper VIA P1 Soru, Sorun, Şikayet ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

148 Yorum

 1. Şifrelediğim resim ve videoları bulamıyorum çift parmak kaydırma falan hikaye olmuyor hiç ????

  Cevapla
 2. P1 model telefon parmak izi okumadan sorun oluyor aşırı ısınma oluyor format attincada sorun gitmiyor

  Cevapla
 3. merhaba casper via p1 marka telefonum var son zamanlarda telefonumun şebeke problemi var. full çeken yerde bile çekmiyor artık. bu problemi nasıl giderebilirim.

  Cevapla
  • İlk olarak Yazılımsal bir sorun olma ihtimaline karşın Verileri yedekleyin, Varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın.
   Sorun çözülmez ise bu durumda Servis ile görüşmenizi öneririmç

   Cevapla
 4. 1 Haziran 2019, 11:52

  Telefonunun üst kısmı oyun oynadığım zaman çok ısınıyor ne yapmalıyım

  Cevapla
  • Az oyun oynamanızı öneririm. Cihaz çok performanslı bir oyun telefonu değil. Yaz aylarında ısı daha da yükselecektir

   Cevapla
 5. öncelikle merhaba 2 ay kadar önce casper vıa g1 aldım ve telefon gayet iyi çok büyük bir sıkıntım yok ama arayanı bekletmeyi onaylıyorum telefonda konuşurken başka biri arayınca yine meşgul çalıyor bunun için ne yapamalıyım ?

  Cevapla
  • Operatörünüz ile de bir görüşün. Bu özelliği onlarda sunuyor yada sunmuyor olabilir. Telefona gelince bu işlem için yapılacak bir işlem yok. Ancak cihazı sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Onda da sonuç alınma ihtimali düşük.

   Cevapla
 6. Telefonun ekranı değişeli 1 hafta oldu garantiden geldi yazılım yuklemişler şimdi telefonun dokunmatiği bi süre sonra çalışmıyor.teli kapatıp açınca geliyor sonra yeniden gidiyor

  Cevapla
 7. 8 Ekim 2018, 21:25

  Öncelikle merhaba. Biz ortak karar ile annemize fiyat uygunluğu nedeniyle Casper VIA P1 aldık. Telefondan ilk zamanlar çok memnunduk fakat sonra sonrası şikayetler çıktı. Şarjda iken çok ısınıyor, hoparlör açısından boğuk se çıkıyordu. Fakat en önemlisi telefon kapandığı zaman açılması 1 saat sürüyordu. Bunun üzerine telefonu kendi teknik servisine götürdük. Serviste bir sorun olmadığını söylediler ve sadece fabrika ayarlarına geri döndürdüler. Ancak bu uygulamadan sonra telefon daha çok arıza verdi. Telefon görüşmesi yaparken defalarca kendiliğinden kapanıyor ve mesaj göndermiyor oldu. Lütfen en kısa sürede telefon değişimi olursa memnun oluruz. İyi günler

  Cevapla
  • Sorun yazılımsal veya donanımsal olabilir.
   Yazılımsal bir sorun olma ihtimaline karşın önce tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Bu işlemi TUŞ KOMBİNASYONLARI üzerinden yapmanızı öneririm
   Sorun devam ediyorsa Yetkili Teknik Servis ile görüşün ancak yerel bazda değil direkt merkezi ile iletişime geçin.
   Servis evraklarını da saklayın. Sorun devam ederse 2-3 gönderimden sonra Tüketici Hakem Heyeti ile irtibata geçin.

   Cevapla
 8. 8 Ekim 2018, 21:14

  Merhaba biz annemize fiyat uygunluğu açısından Casper via P1 aldık fakat telefonda büyük sıkıntılar meydana geldi. Telefon konuşma esnasında defalarca kendiliğinden kapaniyor ve mesaj göndermiyor. Önceden bunlar gibi sorunlar yoktu sadece hoparlör boğuk ses veriyordu bizde garanti belgesi ile götürüp küçük göz attırmak ve sorunu varmı öğrenmek amaçlı teknik servise götürdük ve telefonu fabrika ayarlarına döndürüp geri verdiler. Bu andan sonra üstte saydığım kapanma mesaj göndermeme vs. Sorunlar cikti. Aldığımıza pişman olduk. Lütfen yardımcı olun. Olası bir telefon değişimi olmasini rica ederiz.

  Cevapla
  • Sorun yazılımsal veya donanımsal olabilir.
   Yazılımsal bir sorun olma ihtimaline karşın önce tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Bu işlemi TUŞ KOMBİNASYONLARI üzerinden yapmanızı öneririm
   Sorun devam ediyorsa Yetkili Teknik Servis ile görüşün ancak yerel bazda değil direkt merkezi ile iletişime geçin.
   Servis evraklarını da saklayın. Sorun devam ederse 2-3 gönderimden sonra Tüketici Hakem Heyeti ile irtibata geçin.

   Cevapla
 9. 30 Eylül 2018, 19:02

  Casper via p1 telefonum sadece powerbank ile şarj oluyor, orjinal şarj aleti diğer her şeyi şarj ediyor sadece kendi cihazını şarj etmiyor

  Cevapla
 10. 22 Haziran 2018, 11:53

  6 ay önce casper VIA p1 aldım.aldıktan bir ay sonra ekranda beyaz şeritler gelip gitmeye başladı.garantiye gönderdim yapıp gönderdiler AMS şuan telefonda arada ekran dokunmatiği bir süre algılanıyor bunun sebebi nedir

  Cevapla
  • Sorun muhtemelen Donanımsal bir sorun. Ekran filmi kaynaklı olabilir.
   İlk olarak verilerinizi yedekleyip, varsa güncellemeleri yapıp, Google hesaplarını kaldırıp cihaza Hard Reset atın.
   Yazılımsal bir sorun varsa düzelecektir. Ama sorun donanımsal ise bu durumda servis kaçınılmaz olacak.

 11. CASPER VİA P1 TELEFON ALDIM KONUŞMA YAPARKEN TELEFONDAN SES COK GERİDE GELİYOR ŞARJDAYKEN ISINMA SORUNU VAR GARANTİ BU İSLEMLERE BAKARMI? TEŞEKKÜRLER

  Cevapla
 12. VIA p1 telefonum SMS mesajları gönderiliyor diyor gitmiyor kişilere de 4 haneli servis numaralarına da.gidiyordu aslında ayarlara baktım ama duzelmedi

  Cevapla
  • Ayarlarda bir sorun yaşanmış olabilir. Eğer ayarlarda sorunun kaynağını bulamadı iseniz hatta bir kısıtlama olup olmadığına bakın.
   Sonrasında da Cihazdaki verileri yedekleyip, varsa güncellemeleri yapıp, Google hesaplarını kaldırıp Hard Reset işlemi uygulayınız.

   Cevapla
 13. Casper VIA p1 telefonumda ekran görüntüsü almak için tuşlara basınca ekranda silmek için yukarı kaydetmek için aşağı kaydırın yazıyor ve ekran donuyor bu şekilde hiçbirşey yapamıyorum bu nedenle yeniden baslatıyorum

  Cevapla
  • Yazılımsal bir sorun olma ihtimali yüksek.
   Varsa ilk olarak tüm güncellemeleri yapın. Sonrasında Verilerinizi yedekleyin, Google Hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın.
   Eğer bu işlemde çözüm olmazsa Servis ile görüşmenizi öneririz.

   Cevapla
  • merhaba 3parmaginizi (işaret orta ve yüzük ) ekrandan yukardan aşağı doğru çekin ekran görüntüsü bu sekilde

   Cevapla
 14. 21 Nisan 2018, 17:37

  Merhaba arama bekletme özelliğini bulamıyorum. P1’de yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 15. Casper Via p1 telefonum fakat son zamanlar bütün uygulamaları kapatsam da şarj cok hizli bitiyor yani geceden sabah 10 a kadar uygulamalar kapalı olsa da yüzde 13 falan gidiyor garantisi bakar mı

  Cevapla
  • Uzunca süredir Format atılması ise arka planda uygulamalar güç tüketmeye devam ediyordur.
   Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Batarya ömrü biraz düzelecektir.
   Bunun yanında ne kadar kullandınız bilemiyorum ama bataryada artık güçsüz düşmeye başlamış olabilir.

 16. Telefonum casper via a1 durum çubuğunda el işareti var bu ne anlama geliyor

  Cevapla
  • İşareti görmeden birşey demek zor. Bir uygulamada eklemiş olabilir bir ayar kapanmış veya açılmışta olabilir.
   Yakındaki bir telefoncuya veya servisine bir gösterin dilerseniz.

 17. casper p1 cıhazım var.telefona gelen çağrılarda telefonum çalıyor fakat youtube veya telefonda bulunan vıdeolar oynatıldıgında ses çıkmıyor.ses kontollerını yaptım tum uygulama ve telefonumunda güncel olmasına ragmen sorun gıderilmedi.nasıl bır yol izleyeceğım bilmiyorum.

  Cevapla
  • Uygulamaları kaldırıp yeniden kurun. izinlerde vs. sorun yaşanmış olabilir.
   Düzelme olmazsa varsa Güncellemeleri yapın, Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın, Hard Reset işlemi uygulayıp yeniden kontrol edin.
   Sorun donanımsal ise servis noktası ile görüşme yapmanız gerekecek. Değişim talebi ile servise götürün cihazı.

   Cevapla
 18. İyi günler ben casper via p2 telefon aldım satıcısı çok iyi övdü ama ben memnun değilim şarjı çabuk bitiyor arama sesleri arkadan yankılı ve cızırtılı hoparlörü patlak gibi ses geliyor geri tuşu dokunmatiği ilk aldığım günden beri arada basmıyor bunun sebebi nedir?

  Cevapla
  • Muhtemelen cihazda donanımsal bir sorun var ve servis ile görüşmeniz gerek. Ama öncesinde en azından denemek için;
   Varsa güncellemeleri yapınız,
   Verilerinizi yedekleyiniz,
   Google Hesaplarını kaldırınız
   Cihaza Hard Reset atınız.
   Sorun yazılımsal ise çözülecektir bu işlemler sonrasında.
   Çözülmez ise Donanımsal bir sorun olma ihtimaline karşın Teknik Servis ile görüşmenizi öneririz.

 19. G1 plas arama yaparken ekran kapanıyor açılmıyor neden

  Cevapla
  • Ekran Koruyucu kullanıyorsanız Sensörün önünü kapatıyor olabilir. Bundan kaynaklı olarak ekran kapanıyor olabilir.
   Eğer sorun bu şekilde çözülmez ise Yazılımsal bir sorun olabilir.
   Öncelikli olarak varsa Tüm Güncellemeleri yapın. Sonrasında da Verileri yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp cihaza Hard Reset atın.
   Sorun yine de düzelmez ise Teknik Servis ile irtibata geçme yoluna gidin.

 20. Casper g1 plas arama yaparken ekran kararıyor neden

  Cevapla
  • Muhtemelen ekran koruyucudan kaynaklıdır. Sewnsörün önünü kapatmasından kaynaklı bir sorun gibi görünüyor.

 21. Telefon çok ısınmaya başladı şarjda iken kullanamıyorum bile buzdolabına koyup şarj ediyorum patlayacak diye korkuyorum şarjda değilken de ısınıyor şarjım hiç dayanmıyor instagram da video çekerken ses kalitesi çok kötü oluyor garantiye gönderdim hiç bir arıza tespit edilmedi diyip geri gönderdiler

  Cevapla
 22. Slm casper VIA_p1 telefonun çok ısınıyor ekranı kırıldı gün geçtikçe büyüyor. Garanti ekranı karşılarmı ? Çok pişmanım casper aldığıma..

  Cevapla
  • Ekran kırılmasını servis ücretli olarak tamir eder. Garanti Kapsamında değişim yapılmaz. ısınmasının sebebi de muhtemelen odur.