Casper VIA V8 & Casper VIA V8C Karşılaştırması

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Casper tarafından pazara sürülen ve aslında aynı serinin iki farklı modeli olan Casper VIA V8 ile Casper VIA V8C arasında hem Fiyat hem de Donanım noktasında bazı farklar mevcut.

Dilerseniz yavaş yavaş Casper VIA V8 & Casper VIA V8C Karşılaştırması yapmaya başlayalım ve hangi cihazın daha başarılı bir ürün olduğunu sizin düşüncelerinizde yavaş yavaş şekillendirelim.

 

İşlemci Serileri

Casper VIA V8 modelinde MediaTek firmasına ait 2.0 GHz’lik hıza ulaşabilen Turbo serisi 8 Çekirdekli MT6592T İşlemci Ailesini kullanan Casper, VIA V8C modelinde ise yine 8 Çekirdekli MediaTek ailesine ait MT6592M serisi bir işlemci kullanmış durumda. Burada doğan fark ise VIA V8C modelindeki işlemcinin Turbo Özelliğine sahip olmamasından dolayı 1.4 Ghz’lik bir hızda çalışıyor olması.

650 MHz’lik hızda çalışan Mali 450 serisi Grafik İşlemci Birimi ise iki cihazda da aynı.

 

Ekranlar Arasındaki Farklar

Casper VIA V8 serisinde 5 inçlik 1080p Full HD Ekran tercih eden firma Casper VIA V8C modelinde ise 4.7 inçlik 720p HD Ekrandan yana tercihini kullanmış durumda.

Firma iki cihazda da IPS Panel kullanarak aslında bir miktar çözünürlükten düşüş yapsa da kaliteden pek fazla ödün vermemeyi başarmış durumda.

Casper VIA V8 & Casper VIA V8C Karşılaştırması
Casper VIA V8 & Casper VIA V8C Karşılaştırması

Kamera Noktasındaki Farklar

13 MP Arka Kameraya sahip olan iki modeli birbirinden ayıran tek nokta ise VIA V8 serisinde 8 MP Ön Kamera var iken VIA V8C modelinin 5 MP değerinde bir Ön Kameraya sahip olması.

Bu noktada VIA V8 serisindeki arka kameranın da yapı olarak çıkıntılı bir tasarıma sahip olduğunu, VIA V8C modelinde ise düz yapının cihazda kendisine ye bulduğunu belirtmek gerek.

 

Depolama ve Ram Değerleri

32 GB Dahili Depolama Alanı ve 2 GB Ram Bellek Değeri ile gelen Casper VIA V8’in karşısında Casper VIA V8C modeli ise 16 GB Dahili Depolama Alanı ve 2 GB Ram Bellek ile çıkıyor.

Ancak bu noktada VIA V8 modelinde Mikro SD Kart Girişi olmamasına rağmen VIA V8C modelinde 32 GB Destekli Mikro SD Kart Girişi kullanılmış ve aslında bir adım öne taşınmış.

 

Ücretlendirme Farkları

Casper VIA V8 serisi Türkiye pazarına KDV Dahil olarak 1.199 TL’den giriş yaparken Casper VIA V8C modeli ise KDV Dahil 899 TL’den satışa sunulmuş durumda.

 

Casper VIA V8 ile General Mobile Discovery 2 Karşı Karşıya

Casper kanadının fiyatta indirim yaparak pazara sürdüğü VIA V8C modeli aslında direkt olarak GM Discovery 2 modelini hedef alan ve pazarda sert bir yarışa girmeyi başaracak bir ürün olarak ön plana çıkıyor.

Tasarım noktasında oldukça başarılı bir tasarımla kullanıcı karşısına çıkan iki modelde 2014 yılının son aylarını amansız bir yarış ile geçirecek gibi görünüyor.

 

Casper VIA V8 ile Casper VIA V8C Modeli Tam Karşılaştırma

 

Casper VIA V8 ve Casper VIA V8C Karşılaştırması
Casper VIA V8 ve Casper VIA V8C Karşılaştırması

Casper VIA V8 & Casper VIA V8C Karşılaştırması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir