• TARİH: 24.05.2018
Cehennem Kapısı Hekla Yanardağı Her An Patlayabilir

Cehennem Kapısı Hekla Yanardağı Her An Patlayabilir

İzlanda’da bulunan ve Cehennem Kapısı adı verilen Hekla Yanardağı yapılan açıklamalara göre her an patlayabilir., Daily Mail Online tarafından İnternet Sitesi üzerinden verilen habere göre İzlanda’da araştırma yapan Bilim Adamlarına göre Hekla Yanardağı artık patlama aşamasına gelmiş durumda. Ülkenin güney kesiminde bulunan volkanın Mağma Hareketlerine bakıldığında daha önce yaşanan 2 patlamanın daha üstünde bir patlamanın […]yorumlar.net

İzlanda’da bulunan ve Cehennem Kapısı adı verilen Hekla Yanardağı yapılan açıklamalara göre her an patlayabilir.,

Daily Mail Online tarafından İnternet Sitesi üzerinden verilen habere göre İzlanda’da araştırma yapan Bilim Adamlarına göre Hekla Yanardağı artık patlama aşamasına gelmiş durumda.

Ülkenin güney kesiminde bulunan volkanın Mağma Hareketlerine bakıldığında daha önce yaşanan 2 patlamanın daha üstünde bir patlamanın her an yaşanabileceği belirtildi.

 

Turistik Gezilere Son Verilmesi Lazım

Bölgeye özellikle Cehennem Kapısı adıyla ünlenen Hekla Yanardağını görmek için gelen turist satısı hiçte azımsanamayacak seviyede.

İzlanda Üniversitesinde Jeofizik Profesörü olarak eğitim veren Pall Einarsson İzlanda’nın Visit adlı Haber Sitesine bazı açıklamalar yaparak bölgedeki Turistik Gezilerin acilen iptal edilmesi gerektiğini belirtti.

Hekla’nın tehlikeli bir volkan olduğu uyarısında bulunan Einarsson, “Hekla, her an patlamaya hazır. Dikkatli olmazsak, patlama başladığında, büyük bir felaketle karşı karşıya kalabiliriz.” dedi.

Konumu sebebiyle günlük olarak 20-30 Yolcu Uçağının da Yanardağ Bölgesinden geçiyor olması olası bir patlama anında istenmeyen can kayıplarının ortaya çıkmasına, Yanardağdan çıkan Kül ve Sıcak Havanın çevredeki uçaklara zarar verebilecek olması da muhtemel sorunlar arasında gösteriliyor.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status