Cep Telefonlarında Nano Sim Kart Dönemi Başlıyor

Nano Sim Kart Teknolojisi Geliyor
Nano Sim Kart Teknolojisi Geliyor

Cep Telefonlarında kullanılmakta olan Sim Kart teknolojisi artık küçülmeye başladı. Daha önce hayatımıza giren Mikro Sim Kartlardan sonra yeni teknoloji olan Nano Sim Kartlarda yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayacak.

Motorola, Apple ve RIM gibi birkaç büyük çaplı firmanın ortaya atmış oldukları çeşitli tasarımları karşılaştıran ve bir karar varan Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü geleceğin sim kartını birkaç gün içerisinde açıklayacak. Sonrasında ise kısa süre içerisinde firmaların yeni cepleri Nano Sim Kartlara uyumlu olarak yapılacak.

Nano Sim Kart Teknolojisi Geliyor
Nano Sim Kart Teknolojisi Geliyor

Temel manada teknolojik bir artı getirmeyecek olan yeni teknoloji aslında biraz yerden tasarruf amacıyla yapılıyor. Cihazların giderek ince bir yapıya kavuşmaları ve daha güçlü bataryalara ihtiyaç duymaları buna sebep olan en önemli maddeler arasında. Sim Kartları küçülten firmalar bu alana ya batarya ekleyecek ya da cihazı biraz daha inceltmenin peşinde koşacak gibi görünüyor.

Ayrıca pazara bu sim kartlara uygun dönüştürücüler de sunmaya hazırlanan firmalar bu sayede Normal Sim Kart kullanan bir kullanıcının dilediği an Nano Sim Karta dilediği an Normal Sim Karta geçiş yapmasını mümkün hale getirecekler.

Şu aşamada 2012 sonuna kadar ancak hayata geçirilecek bir çalışma gibi görünen Nano Sim Kart Teknolojisi gelecek yıllarda hayatımızın vazgeçilmezleri olan Akıllı telefonların standart sim kart girişi halini alacak gibi görünüyor.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 9 sene önce

  Gelişme güzel. Telefon firmalarının ortak olması demek ortaya bakın ne güzel şeyler çıkartıyor. Çünkü hepsinin işine geliyor. Bizim deböyle birlik olmamız lazım Türkiye içerisinde. Birlik olursak ancak kazanabiliriz başka türlü bu iş yürüme.z

 2. 9 sene önce

  Nana teknoloji kendini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor aklıam maykil phipsin nano giysisi geldi çok küçük bir alan içerisine nasıl öyle bir giysi yapılabilri işte onu yapan teknoloji bunuda yapar.

 3. 9 sene önce

  Teşekkür ederim haber için. Bence çok doğru bir karar alınmış sim kartlarının yuvalrının küçültülmesi demek aynı zamanda daha çok batarya ve çok kullanılşı alan artışı demek. nana teknolojinin gelişmesi taraftarıyım.

 4. 9 sene önce

  Bence sim kartların boyutlarını küçültmek yernie yapılması gereke sim kartlarının kapasitesini artırmak. ben telefonuma kayıt yaptırmak yerine sim kartıma kayıt yaptırmayı daha güvenli buluyorum.