Cep Telefonu Faturanızı Düşürmek İçin Yapmanız Gereken 7 Altın Kural

Günümüzün vazgeçilmez teknolojik ürünlerinden birisi haline gelen ve hemen hemen herkesin elinde görebileceğimiz Cep Telefonları bir yandan hayatı kolaylaştırırken bir yandan da cebimizi boşaltabiliyorlar.

Yetersiz Bilgi veya Bilinçsiz Kullanım gibi sebeplerden dolayı sessiz sedasız artan Cep Telefonu faturalarına ve dur durak bilmeden yavaş yavaş eksilen Ön Ödemeli Hat Bakiyelerine dur demenin zamanı geldi.

İşte size Sınırı Aşmayan Faturalar için uygulamanız gereken Altın Kurallar…

Yüksek Fatura Ödeyenlere Altın Öneriler
Yüksek Fatura Ödeyenlere Altın Öneriler

 

Bitmeyen Telefon Görüşmelerini Azaltma Vakti Geldi

Kim olursanız olun, ne kadar konuşuyor olursanız olun önce kendinizi bilin. Bir ayda şebeke içi veya şebeke içi kaç dakika görüşme yapıyorsunuz, bu görüşmeler uzun süreli mi yoksa kısa süreli mi bunları bir liste haline getirin.

Örnek olarak son 3 aylık periyodda yaptığınız görüşme detaylarınız inceleyerek Şebeke İçi – Şebeke Dışı görüşme sürelerini bir araya toplamaya çalışın. Bunun yanında birde ortalama konuşma süresini çıkarın.

Tarifeniz eğer konuşma sürelerinin altında kalıyorsa Müşteri Hizmetleri ile bir görüşme yaparak sizin kullandığınız dakikalardan daha üst bir pakete geçmeyi deneyin. Ya da paketi değiştirmeden konuşma sürelerinizi azaltma yoluna gidin.

 

SMS ve İnternet Paketlerine Dikkat

 

Genç ve Bayan kullanıcılarda yaygın bir konuma ulaşan SMS ve MMS haberleşmesi ve Akıllı Telefonlar ile olmazsa olmazlar arasına giren İnternet Bağlantısı faturanızı kabartan önemli maddelerin başında gelir.

Eğer çok fazla SMS gönderimi yapıyorsanız ve SMS paketi sahibi değilseniz yandınız demektir. Çünkü her SMS ile 40 Kuruş ile 60 Kuruş arasında bir borcu faturaya eklediniz demektir.

Paketsiz olarak atılan 100 SMS size vergilerle beraber 50 TL – 75 TL arasında ek bir fatura ödemesi olarak dönebilir. Bu sebeple aylık ortalama SMS atış sayınızı belirleyerek 5 TL ile 20 TL arasında değişen SMS paketlerinden birisine sahip olmanız daha makul olacaktır.

Aynı şekilde Akıllı Telefonların kullanımı ile ister istemez İnternet Paketleri de önemli bir konuma geldi. Bazen habersiz olarak cihazın bile bağlantı kurup güncelleme aldığı Mobil İnternet Paketlerinden birisine abone olmamanız durumunda telefondan Mobil Bağlantı ayarlarını devamlı kapalı tutmanız gerekecektir.

Eğer ara sıra bile olsa internete bağlanma ihtiyacı duyuyorsanız o zaman bir paket almanız daha hayırlı olacaktır. Bu sayede en azından bağlanırken ne kadar ödeyeceğinizi bilir, Sınırsız paketler ile ayda 10 TL – 20 TL ödeme yaparak sorunsuz bir internet keyfi sürebilirsiniz.

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Cep Telefonu Faturanızı Düşürmek İçin Yapmanız Gereken 7 Altın Kural

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Ben hesabını bilen midi tarifeye dahilim. Bu tarifede 444 ile başlayan özel servis numaralarını arayabilmeniz için 5 tl lik ek yüklemeler yapmak zorundasınız. her ay 500 dk. olmasına karşı bu numaraları arıyamıyorum. tam bir rezalet.

    Cevapla