Cep Telefonu Kullanıcıları Dikkat! Süre 1 Ekim’de Doluyor

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Başkasına ait bir telefon hattı kullanan ve bunu kendi üzerine almak isteyen kullanıcılar için tanımlanan 1 yıllık süre 1 Ekim 2014 tarihinde dolacak.

Açık Hat Satışları ve diğer işlemlerden dolayı başkalarına ait hatları kullanmak zorunda kalan kullanıcılara BTK tarafından tanınan Taşıma Süreci 1 Ekim 2014 tarihinden itibaren sona erecek.

O tarihe kadar Başkasının Adına Kayıtlı Hattını kendi üzerine taşımayan kullanıcılar bundan sonraki süreçte hattın kapanması riski ile karşı karşıya kalacak ve numaralarını kaybetmiş olacaklar.

 

BTK Bu Duruma Ayrı Bir Önem Veriyor

Başkasının hattını kullanmak geçtiğimiz yıllarda sıkça görülen bir durum olsa da artık BTK direkt olarak işin takibini yapmaya başlamış durumda.

Bu sebeple de Kendi Üzerine Hat Kullanmak hem sizin hem de sistemin yararına olacaktır. Aksi durumda bir gün ansızın hattınız kullanıma kapanabilir ve zor durumda kalabilirsiniz.

 

Başkasına Ait Hat Kullanmanın Doğuracağı Sıkıntılar Nelerdir?

  • Hattın kaybolması, çalınması veya sim kartın arızalanması durumunda yeni sim kart alamazsınız.
  • Hattınızı başka bir operatöre taşıyamazsınız.
  • Hattınız başka bir tarifeye taşıyamaz, Faturalı Hat işlemlerini yapamazsınız.
  • Hattın üzerinde hiçbir yasal hak iddia edemez, hattın sahibinin dava açması durumunda sıkıntı yaşarsınız.
  • Hattınız BTK tarafından ansızın iptal edilebilir.

 

Hat Kontrolünü E-Devlet Üzerinden Yapabilirsiniz

E-Devlet Sistemine giriş yaptığınızda BTK sekmesi üzerinden Adınıza Kayıtlı Hatları dökebilir, hangi numaraların adınıza kayıtlı olduğunu görebilirsiniz.

Bu sayede kullandığınız numaranın üzerinize olup olmadığını görmüş olur ve başka bir kişi tarafından adınıza hat açılıp açılmadığını da takip etme imkânına kavuşmuş olursunuz.

 

Geçişler Bayilerden Yapılacak

Başkasının adına kayıtlı bir hattı kullanan abonelerin en geç yarın akşama kadar En Yakın GSM Operatörü Bayisine uğraması gerekecektir. Bu sebeple de son günü iyi değerlendirmeniz gerekecektir.

Cep Telefonu Kullanıcıları Dikkat! Süre 1 Ekim’de Doluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir