Çerçevesiz Kasası İle Xiaomi Mi Mix Modeli Tanıtıldı

%91.3’lük Ekran – Kasa oranına sahip olması ile neredeyse Çerçevesiz Kasaya sahip bir model olarak karşımıza çıkan Xiaomi Mi Mix resmi olarak tanıtıldı.

6.4 inçlik bir ekran boyutuna sahip olması ile direkt olarak bir Tablet PC olarak da ele alınabilecek konumda olan Mi Mix modeli Seramik Kasası ile de elde Premium hissi verebiliyor.

2 farklı özellik kombinasyonu ile pazara çıkacak olan cihaz dilerseniz daha yakından bakalım

 

Xiaomi Mi Mix
Xiaomi Mi Mix

 

Xiaomi Mi Mix Teknik Özellikleri

Cihazda 2.35 Ghz’lik hızlara ulaşabilen, Qualcomm ailesinin son üyesi SnapDragon 821 serisi bir işlemci tercih edilmiş durumda.

4 GB Ram Bellek ve 128 GB Dahili Depolama Alanına sahip olan modelin yanında firma bir de 6 GB Ram Bellek ve 256 GB Dahili Depolama Alanına sahip bir modeli pazara sürecek.

Yalnız burada ek bir detay daha var. 256 GB depolama alanına sahip olan modelin Arka Kamera ve Parmak izi Sensörü 18 ayar Altın Kaplamaya sahip olacak ve siyah kasa üzerinde daha Premium bir görüntü çizecek.

 

Xiaomi Mi Mix
Xiaomi Mi Mix

 

4.400 mHA’lik bir bataryaya sahip olacak olan cihazın Quick Şarj 3.0 desteği ile hızlı bir şekilde şarj olacağını da belirtelim.

Daha önce belirttiğimiz gibi 6.4 inçlik bir ekrana sahip olan cihazda Full HD AMOLED bir yapı kullanılmış durumda. Bu sayede bu boyuttaki bir ekrana sahip olmanın getirdiği Güç Tüketimi de sınırlandırılarak daha uzun süreli bir batarya performansı sağlanmış durumda.

Arka kısımda 16 MP değerinde bir kamera kullanan firma ön kısımda ise 5 MP değerinde bir kameradan yana kullanmış tercihini.

192 KHz / 24 bit destekli HD kalitede ses çıkışı da sunan Xiaomi Mi Mix serisi daha çok Büyük Ekranlı Telefon sevenlere hitap eden, oldukça iyi donanımsal özelliklere sahip bir model olarak karşımıza çıkmış durumda.

 

Xiaomi Mi Mix
Xiaomi Mi Mix

 

Xiaomi Mi Mix Satış Fiyatı ve Tarihi

Henüz net olarak ne zaman satışa çıkacağı bilinmese de ilk satış noktası Çin olacak.

Cihaz için belirlenen fiyatlar ise 4 GB Ram / 128 GB’lık model için 515 Dolar, 6 GB Ram / 256 GB’lık model için de 590 Dolar.

Ülkemizde satılması durumunda cihazın 3.000 TL üstünde bir fiyat etiketine sahip olmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Cihazla alakalı hazırlanan kısa bir tanıtım videosunu sizlerle paylaşalım istedik. Tabi ki Çin’ce olduğunu belirtelim.

https://www.youtube.com/watch?v=bXgoKrGZLAM

Çerçevesiz Kasası İle Xiaomi Mi Mix Modeli Tanıtıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir