Chrome AdBlock Uygulamasını Dâhili Olarak Sunmaya Hazırlanıyor

Google son dönemde Spam Reklamlara karşı açtığı savaşın cephesini genişleterek Chrome AdBlock Uygulaması ile kullanıcıların izinsiz reklamlarla savaşmasına destek olma kararı aldı.

Son yıllarda artmaya başlayan AdBlock kullanımı bir yönden gelirlerinin büyük kısmını Reklam Satışından kazanan Google için büyük bir risk iken diğer taraftan da Temiz Reklam adına atılan güzel bir adım olma yolunda ilerliyor.

Farklı firmaların AdBlock Uygulamaları ile ciddi anlamda sıkıntılı dönemlerde geçiren Google firması Chrome AdBlock Uygulaması ile dahili olarak artık İzinsiz Reklamları engellemeye başlayacak.

 

Reklam Engelleme

 

Coalition for Better Ads Ekibi Kuruldu

Google, Facebook, News Corp ve The Washington Post gibi büyük çaplı firmalar tarafından oluşturulan Coalition for Better Ads (Daha İyi Reklamlar İçin Koalisyon) isimli grup Kabul Edilemez Reklamlar için çalışmalara başlamış durumda.

Son dönemde artan AdBlock Uygulamalarının her türlü reklamı engellemeye başlaması ile hem reklam verenler hem de reklam yayını yapan firmalar ciddi zararlar görmeye başlamışlardı.

Bu konuda gerek Google gerekse de Facebook gibi sosyal ağların yanında The Washington Post gibi ciddi bir reklam kazancına sahip sitelerde ellerini taşın altına koyma kararı almış gibi görünüyorlar.

Tabi ki bunun temel sebebi artan gösterim engellemeleri ve buna bağlı olarak düşen reklam gösterimleri.

 

Stop Ads - Reklam Engelleme

 

Yakında Son Kullanıcıya Ulaşacak

Chrome AdBlock Uygulaması henüz için sadece bir Beta Ürün. Ancak çok kısa süre içerisinde gerekli testlerin tamamlanması ve uygulama üzerindeki muhtemel açıkların kapatılması ile uygulama Chrome içine entegre edilecek.

Bu süreçten sonra ise istenmeyen reklamların engellenmesi, siteye ve içeriğe katkı sağlayan, kullanıcıya rahatsızlık vermeyen reklamların ise yayına devam etmesi için gereken düzenlemeler yapılmaya devam edilecek.

Chrome AdBlock Uygulamasını Dâhili Olarak Sunmaya Hazırlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir