CIA İnternet Olmadan da Android’li Cihazlardan Veri Aktarımı Yapabiliyor

Kısa süre önce gündeme gelen bir iddiaya göre CIA, Android İşletim Sistemine sahip cihazlara yüklediği bir program sayesinde cihazlarda İnternet Bağlantısı olmasa dahi veri alış verişi yapabiliyor.

Amerikan İstihbarat Servislerinin yazılımsal anlamda ciddi çalışmalar yaptığını zaten biliyoruz. Hatta birkaç ay önce Microsoft İşletim Sisteminin bir açığından yararlanarak hazırladıkları Hacking Tools adı verilen paketler internette dolaşmaya başlamış ve WannaCry isimli virüsün başımıza bela olmasına sebep olmuştu.

Şimdi ki iddia ise CIA ile alakalı ve bu sefer Android İşletim Sistemli cihazları hedef alan bir yazılımdan bahsediliyor.

 

İnternetsiz Veri Aktarımı Nasıl Yapılıyor

 

Yazılım Nasıl Çalışıyor

İnternet olmadan veri aktarımının birkaç yolu var. Bunlar bazıları kendi baz sistemini kullanmak, arama yapmak veya SMS göndermek.

CIA her ülkede kendi korsan baz ağını kuramayacağı için iki seçenek karşımıza çıkıyor. Arama ve SMS ile veri aktarımı.

İşte tam da bu yazılım SMS ile veri aktarımı yapan bir yazılım olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer telefondaki internet bağlantısı kesilmiş veya deaktif edilmiş durumda ise verileri SMS ile karşı tarafa göndermeye devam ediyor.

CIA kanadının özellikle İnternet Bağlantısı Kesilerek güvende olunduğu sanılan Android İşletim Sistemli cihazları bu uygulama üzerinden takip ettiği konusu gündeme düştü.

Tabi ki konuyla alakalı resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Yapılır mı bu da ayrı bir soru işareti.

CIA İnternet Olmadan da Android’li Cihazlardan Veri Aktarımı Yapabiliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir