Çift Sim Kartlı Samsung Galaxy Core Duyuruldu

Samsung firması her ne kadar kendini yeni cihazı olan Galaxy S4‘e yoğunlaştırsa da arka planda yeni cihazlarının da çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalardan biri de Samsung Galaxy Core ismi ile pazara sunulan Çift Sim Kartlı model oldu.

Galaxy Core çift sim kartlı modellerinden olup, Galaxy S Duos‘un üst modelidir. Teknik özelliklerine göz atacak olursak;  4.3″ inc WVGA 480×800 pixels çözünürlüğünde dokunmatik ekranı olan Galaxy Core Çift sim kartlı ve Dual Sim Always özelliği ile iki sim kartı da aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Yani hattınızdan biriyle konuşurken diğerinden bir arama gelirse onuda kabul ediyor.

Genellikle bu tip çift hatlılar da hattın biriyle konuşma yaparken diğerinden arama gelirse karşı tarafa ulaşılamıyor uyarısı veriyor. Samsung Galaxy Core, Dual Sim Always özelliğiyle çift hat kullananlar için en iyi alternatiflerden biri diyebiliriz.

 

 

Donanımsal olarak Galaxy S3 Mini ile aşağı yukarı aynı özelliklere sahip. İşlemci olarak 1.2 GHZ çift çekirdek işlemci 768 mb Ram ve 8 GB Dahili hafızası bulunuyor. Ayrıca hafıza kartıyla hafızasını 32 GB’a kadar yükseltebiliyorsunuz.

5 Megapixel Geo-tagging, touch focus, yüz ve gülümseme tanıma özellikli birinci kamerası ve 1 Megapixel ikinci ön kamerası bulunuyor. HSDPA, HSUPA destekli 3G, Wifi, Bluetooth 4.0 ve GPS (A-GPS support) desteği de bulunuyor.

Android OS 4.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olarak gelecek olan Galaxy Core modelinin çıkış tarihi olarak Mayıs belirlenmiş. Fiyat olarakta yurtdışında 320 dolara satışa sunulacakmış Yani bizim paramızla 580-600 TL gibi bir fiyatla satılacak. Ülkemizde de 800-900 TL arası bir fiyatla satılması bekleniyor.

 

Çift Sim Kartlı Samsung Galaxy Core Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir