Çiftlik Bank 2 Yılda 77 Bin 843 Kişiden 511.7 Milyon TL Toplamış

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Çiftlik Bank sistemi hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. SPK tarafından yapılan araştırmalara göre sisteme 2016 – 2017 yılları arasında toplamda 77 bin 843 kişi para yatırmış ve toplamda 511.7 Milyon TL gibi bir ödeme toplanmış.

Yine SPK Raporuna göre firma tarafından ilgili yıllarda yatırım yapanlara toplamda 398.3 Milyon TL geri ödeme yapılırken kalan 113.4 Milyon TL değerindeki para firmanın merkezi olan Kıbrıs’a aktarılmış.

Kıbrıs merkezli olarak kurulan Fame Game Software altında ülkemizde faaliyet gösteren Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık, Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Çanakkale Dora Gıda devlet tarafından inceleme altına alınmış durumda.

 

Şirketten Hisse Devrine Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde Mehmet AYDIN tarafından kurulan Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık isimli şirketin Fame Game Hayvancılık Sanayi isimli şirkete devri sonrasında Çiftlik Bank Avukatı Duygu SARISOY tarafından basına bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama şu şekildedir.

“Çiftlik Bilgi İşlem şirketi dışında başka bir şirketimiz daha var. Bu şirketleri Fame Game A.Ş. bünyesine alıyoruz. Keza, Fame Game’in bağlı olduğu Kıbrıs’taki şirketi de tasfiye edip tek muhattap olarak Fame Game A.Ş. kalacak. Bu şirketin tek sahibi Mehmet Aydın. Bu işlemlerin yapılması ile birlikte Mehmet Aydın şirketin yönetimine de girecek. Nitekim, Fame Game’in Kıbrıs’taki şirkete bağlı olması çeşitli iddialara sebep oluyor. Bunu ortadan kaldırmak için tüm şirketler Fame Game bünyesinde toplanmış olacak”

Ayrıca Sarısoy açıklamasında ilk olarak Kıbrıs merkezli şirketi kapatmayı planladıklarını ancak Tescil Süreci sebebiyle ilk olarak Türkiye’deki şirketin devir işlemlerini gerçekleştirdiklerini açıkladı.

“Üç ay içerisinde Kıbrıs’taki şirket devir işlemlerini yapacak ve Mehmet Aydın, kısa süre sonra bu şirketin yönetimine tekrar girecek. Şu an tüm şirketlerin sahibi Kıbrıs’taki şirket oldu. Devirden sonra Türk Ticaret Kanunu’na bağlı bir şirket haline gelecek ve Kıbrıs merkezli olmamız nedeniyle ortaya atılan spekülasyonların da önüne geçmiş olacağız”

Mehmet AYDIN tarafından kullanılan Instagram Hesabının kapatılması ile alakalı olarak da Sarısoy “Hukuk departmanı olarak Mehmet Aydın’a sosyal medya hesabını kapatması ve paylaşımlarını silmesini biz tavsiye ettik. Çünkü oradaki paylaşımlar farklı mecralarda kullanılıyordu” dedi.

 

SPK Raporuna Göre Sistem Bir Yerde Tıkanır

SPK tarafından hazırlanan rapora göre Çiftlik Bank’taki getirilerin kaynağı olarak gösterilen Fame Game, Çiftlik Bilgi İşlem ve Dora Gıda adlı üç şirketin de 2017 yılında toplamda 9.1 milyon TL zarar ettiği belirtildi.

SPK raporunda “Mevcut üyelere oyun içinde yüksek oranda yapılan kâr payı ödemelerinin sistem içinde yer alan şirketlerin kârları kullanılarak yapılması mümkün değil. Mevcut durumda para girişleri para çıkışlarından fazla. Üyeler yatırdıkları paraları yalnızca uzun vadede (1 yıl içinde) oyunda kazandıkları sanal altın ve gümüşleri paraya çevirerek çekebildiklerinden şimdiye kadar sistemde herhangi bir geri ödeme sıkıntısı yaşanmadı. Ancak oyun platformuna ait hayvancılıkla uğraşan şirketlerin zarar ettikleri dikkate alındığında, yeni para girişleri azaldığında sistem bir noktada tıkanacak. Yüksek getiri beklentisiyle sisteme para yatıranlar tasarruflarını kaybedecek” denildi.

 

Çiftlik Bank Şubelerindeki Denetlemelerde Sona Gelindi

Çiftlik Bank Facebook Hesabı üzerinden yapılan paylaşımlara göre firma tarafından dağıtılan Şarküteri Bayilikleri üzerindeki denetlemelerde sona gelinmiş durumda.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan incelemelere göre farklı illerde faaliyet gösteren Çiftlik Bank Şarküterilerinde herhangi bir soruna veya usulsüzlüğe rastlanmamış durumda.

Firmanın şu aşamada 155 Şarküteri üzerinden faaliyet gösterdiğini ve 2018 yılı sonuna kadar Bayilik sistemi ile 3.000 Çiftlik Bank Şarküterisi üzerinden hizmet sunma hedeflerinin olduğu da yine bu paylaşımlarda vurgulanmış durumda.

Ancak Şarküteriler üzerinde yapılan incelemeleri sadece ilgili şarküterileri kapsadığını, Çiftlik Bank sistemini kapsamadığını belirtmemiz gerekiyor.

 

Hem Firma Hem de Kullanıcılar Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

Firma geçtiğimiz hafta Konya’da bir yatırımının daha temel atma törenini gerçekleştirdi. İlgili konuya aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

[stextbox id=’info’] Çiftlik Bank Konya’daki Temel Atma Töreninde Gövde Gösterisi Yaptı [/stextbox]

Ayrıca Çiftlik Bank sistemine kullanıcılardan gelen yatırımlarda devam ediyor. Sistem eski gücünü kaybetmiş olsa da ciddi bir para akışı halen devam ediyor.

Sisteme güvenen birçok kullanıcı ciddi rakamlardaki ödemeler ile hayvan alımına devam ediyorlar. Yasal sürecin Çiftlik Bank adına olumlu sonuçlanacağı konusunda bütün yatırımcılar hemfikir gibi görünüyor.

Çiftlik Bank 2 Yılda 77 Bin 843 Kişiden 511.7 Milyon TL Toplamış

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir