Çiftlik Bank BitCoin Madenciliği – Kripto Para Madenciliğine El Attı

Çiftlik Bank ile ilgili birçok iddia ve suçlama ile ilgili haberlerden sonra şimdi de bir video ile firmanın Kripto Para Madenciliğine – BitCoin Madenciliğine giriş yapmış olduğu ortaya çıktı.

Gelen iddialara göre Çiftlik Bank Balıkesir Sorumlusu tarafından son dönemde ortaya çıkan iddialar sonrasında kafasında soru işaretleri oluşan üyelere dün bir video gönderildi ve bir mesaj ulaştırıldı.

Video hemen akabinde Youtube üzerinden de paylaşılmaya başlayınca olay gündeme gelmiş oldu.

Gönderilen videoda firma tarafından büyük ihtimalle Tavuk Çiftliği olarak projelendirilen bir binada yüzlerce cihaz üzerinden Kripto Para Madenciliği yapıldığı görülüyor.

Devasa soğutucular ile 24 Saat soğutulan ve vardiyalı ekipler tarafından hem güvenliği hem de kontrolleri sağlanan sistem üzerinden de ciddi bir Madencilik Faaliyeti sağlanıyor gibi görünüyor.

 

 

Balıkesir Bölge Sorumlusu Tarafından Atılan Mesaj

İddialara göre şirketin Balıkesir bölge sorumlusu, üyelerine “Paralarınız güvende. Çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde bir mesaj gönderiyor. Videolu mesajın yanı sıra üyelere bir de yazılı mesaj iletildi:

“Arkadaşlar iyi geceler. Şirketimizin güzel ülkemizde 18 ayda elde ettiği kazanımları biliyorsunuz tarım ve hayvancılıkta değerlendirmektedir. Yine bildiğiniz üzere bu süreç içinde yurt dışında bir çok ülkede serverlar açmıştır. Sadece ve sadece yurt dışı serverlardan ülkemize gelen dövizlerle şirket yönetim kurulumuzun kararıyla 15 aydır dünyadaki yeni trend olan ve ivmesini her geçen gün çoğaltan Bitcoin yani kripto para madeninin üretimi noktasında yatırım yapmıştır.

Bundan 15 ay önce 15 milyon dolar kaynakla yapılan bu yatırımdan şuana kadar 150 milyon dolar gelir elde edilmiştir. Tarım ve Hayvancılık faaliyetlerimizden elde ettiğimiz gelirlere dokunmadan Çiftlik Bank üyelerinin gelirlerinin büyük çoğunluğu bu gelirden karşılanmıştır. Şirketimiz ayakları yere sağlam basarak yürümeye devam etmektedir. Kullanıcıların paralarının yeni üyelerden karşılandığını iddia edenlere cevap niteliğindeki bu gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Biz Çiftlikbank ailesi olarak ülkemize tarım ve hayvancılık sektöründe büyük işlere imza atmak için gelişen teknolojinin tüm imkânlarını seferber eden bir beyin takımımız olduğunu gururla bildirir iyi geceler dilerim.”

 

Çiftlik Bank

 

Banka Hesapları Donduruldu, Ödemeler 30 Günde 3.000 TL İle Sınırlandı

Çiftlik Bank son aldığı karar ile Günlük olarak Para Çekimine imkân verdiği sistemi kapadı ve kullanıcılarına 30 Günde 1 Kez para çekme hakkı tanıdı.

Ayrıca 10 TL ile 3.000 TL arasında olan Para Çekme Sınırı değiştirilmeyerek 30 Günde 3.000 TL çekim sınırı bir anlamda otomatik olarak getirilmiş oldu.

Konuyla alakalı olarak Sosyal Medya hesabı üzerinden Çiftlik Bank tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Sevgili ÇİFTLİK BANK AİLESİ,

Medyanın bir süredir hakkımızda yalan yanlış bilgilerle yaptığı haberler nedeniyle bir kısım bankalar hesaplarımızı kapattı. Henüz hakkımızda olumsuz bir denetim raporu veya yargı kararı olmadığı halde, ticari işletmemizin finans faaliyetlerini

Kanunlara aykırı şekilde engellendiği, itibarımızı zedeleyici bir hukuksuzluk sürecine tanıklık ediyoruz. Firmamızın ödemelerle ilgili hiç bir sıkıntısı bulunmamakla birlikte hali hazırda Papara hesabımızdan ödemelerimiz aylık olarak devam edecektir. Firmamız ödemelerin günlük şekilde devam etmesi için bankalarla olan görüşmeleri sürdürmekte olup bu sürecin geçici olduğunu tüm üyelerimize duyururuz.”

Konuyla alakalı olarak Sosyal Medya üzerinden gerek firmayı eleştiren gerekse de destekleyen birçok kullanıcı yorumu görmek mümkün.

Ancak alınan bu karar neticesinde firma ciddi anlamda para yatıran ve aylık kazançları 3.000 TL üstünde olan kullanıcıların en büyük mağduriyeti yaşayacağı bir gerçek.

Normalde günlük olarak 300 – 500 TL para çeken kullanıcıların olduğu bir sistemde aylık olarak 10.000 TL – 15.000 TL para çekmesi gereken kullanıcıların 3.000 TL ile sınırlandırılması firmanın yavaş yavaş paraları bitirdiği yorumlarına da sebep olmaya başladı.

Bakalım bu süreç ne kadar daha devam edecek. Çiftlik Bank üstündeki Hukuki ve Kamuoyu Baskısını atlatıp büyümeye devam mı edecek yoksa iddia edildiği gibi şirketi kapatıp kayıplara mı karışacak.

 

Çiftlik Bank BitCoin Madenciliği – Kripto Para Madenciliğine El Attı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir