Çiftlik Bank Nedir? Nasıl Yatırım Yapılır? Nasıl ve Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Son dönemde karşımıza sıkça çıkmaya başlayan Çiftlik Bank Sistemi hakkında sizlere bazı bilgiler vermeye çalışıyor olacağız.

Hazırladığımız yazılı ve videolu içerik üzerinden Çiftlik Banka Nasıl Yatırım Yapılacağı ve Çiftlik Bank Üzerinden Nasıl ve Ne Kadar Kazanç Sağlanabileceği konusunda açıklamalar yapmaya çalışıyor olacağız.

İlk olarak Çiftlik Bank Sisteminde hali hazırda bir Referans Sistemi olmadığı ve sistem üzerinden de bir Reklam veya Mali Destek almadığımızı belirtmemiz gerek.

Aşağıda vereceğimiz tüm bilgiler genel bilgiler olup Çiftlik Bank sistemine herhangi bir yatırım önerisi değildir. Yatırım yapmak isteyenler Kazanç ve Kayıt noktasında risk almak zorundadırlar.

 

Çiftlik Bank Sistemi Nedir?

Temel olarak online bir çiftlik kurma ve bu çiftlik üzerinden para kazanma üzerine kurgulanmış bir çeşit Sanal Oyun Sistemidir.

Ancak diğer sanal oyun sistemlerinden farklı olarak Çiftlik Bank direkt olarak gerçek yatırımlar yapmakta ve sanal sistem üzerinden gelen mali kazancı gerçek dünyada değerlendirmektedir.

Bu sebeple de son dönemde ortaya çıkan ve kısa sürede batan Sanal Sistemlerden farklı olarak Yatırım Değeri içermekte ve bu sebeple de daha güvenilir bir çizgi izlemektedir.

 

Çiftlik Bank Sistemi Üzerinden Nasıl Kazanç Elde Edilir?

Çiftlik Bank Sistemine üye olduktan sonra PaPara üzerinden sisteme ödeme yapmanız ve bu para ile de bir Hayvan Satın Almanız gerekmektedir.

Alacağınız hayvan bir Tavuk, İnek, Keçi, Boğa ya da Arı olabilir. Alacağınız her hayvanın bir ücreti, bir üretim değeri ve bir de tüketim değeri olacaktır.

Örneğin bir Manisa Tavuğu satın aldığınızda 13 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu tavuk kümese girdikten sonra saatlik olarak 100 birim üretim, 25 birim de tüketim yapacaktır. Yani saat başı 75 birimlik bir kazanç sunmaktadır.

Eğer bu tavuğun yemini eksik etmez ve depoyu da düzenli olarak boşaltırsanız 1 yılın sonunda 13 TL ödeme yaptığınız Manisa Tavuğu size 37 TL kazanç sağlamış olacaktır.

1.000 adet Manisa Tavuğu satın almanız durumunda ise 13.000 TL ödeme yaparak 37.000 TL kazanç sağlamış olacaksınız.

Ancak sisteme üye olduktan sonra sistemi düzenli olarak kontrol etmeniz gerek. Çünkü alacağınız hayvanların beslenmesi için Yem Miktarının sıfırlanmaması, Üretim Deposunun ise dolmaması gerekmektedir.

Yem biterse ya da Üretim Deposu dolarsa aldığınız hayvanların üretimleri de durmakta ve buna bağlı olarak kazancınız düşmektedir.

 

Açılan Çiftlikler ve Tesislerin Adresleri

Reel olarak yaptıkları yatırımların bazılarının adresleri şu şekilde

Et ve Süt İşleme Tesisi DURAK MAH. MÜSELLIM KÖYÜ YOLU ÜZERI ERGENE FIDANLıĞı YANI NO:36 LÜLEBURGAZ/KIRKLARELİ
Bal Üretim Tesisi KARACABEY EKMEKÇI MAHALLESI KETENDERE MEVKI/BURSA
Akhisar Yumurta Çiftliği MORALILAR MAH. MORALILAR SOK. NO: 104/1 AKHİSAR / MANİSA BİNA KODU: 7153120
Mavi Yumurta Ar-Ge Tesisi ŞİPALİ MAH. ŞİPALİ SOKAK NO: 451 İNEGÖL BURSA
İnegöl Besi Çiftliği ALIBEY MAH. ORTAKöY CAD. NO:67 ALIBEYKöY-İNEGöL / BURSA
Tekirdağ Süt Çiftliği SARAY YOLU MEVKI, GÖÇERLER KÖYÜ, SARAY / TEKİRDAĞ
Mavi Yumurta Damızlık Çiftliği ADA 164 MAHDUMLAR KÖYÜ TARAKLI SAKARYA

 

Yem ve Üretim Deposu ne İşe Yarar?

Yem Deposu hayvanlarınız için alacağınız yemlerin barındığı depodur. Yem deposunu ister ücretsiz bir şekilde belirli zaman aralıklarında isterseniz de ücreti ile hemen yükseltmeniz mümkündür.

Depo kapasitesi yükseldikçe içerde tutulan yem oranı artacak ve sizin yem alış süreleriniz uzayacaktır. Bu durumda da sisteme giriş süreleriniz daha uzun aralıklarla olsa bile üretim durmayacaktır.

Aynı şekilde Üretim Deposunun dolması durumunda da üretim durmakta ve kazanç kaybı yaşanmaktadır. Ve üretim deposu yem deposundan çok daha hızlı bir şekilde dolmakta ve bunun takibi de kullanıcı tarafından yapılmaktadır.

Üretim Deposunu da aralıklarla kontrol etmeniz ve boşaltmanız gerekmektedir. Aynı zamanda üretim deposunun kapasitesini de ister bekleyerek kademe kademe isterseniz de ücretini ödeyerek hemen yükseltmeniz mümkündür.

 

Sisteme Ödeme Nasıl Yapılıyor, Kazanç Nasıl Çekiliyor?

Çiftlik Bank sistemine ödeme yapabilmek için PaPara.com adresinden bir üyelik almanız gerek. Bu işlem ücretsiz ve birkaç dakikalık bir işlem.

Sonrasında herhangi bir bank hesabı üzerinden PaPara sistemine ödeme yapmanız gerek. Bu ödeme ortalama 15 – 20 dakika içinde PaPara sistemine düşüyor.

Daha sonrasında ise Çiftlik Bank sayfası üzerinden Altın Satın Al diyerek PaPara üzerinden ödemeyi sisteme alabiliyorsunuz. Ancak bu noktada Alt Limitin 20 TL olduğunu belirtmemiz gerek.

Aynı şekilde Çiftlik Bank Kazançlarınızı da PaPara üzerinden Banka Hesaplarınıza göndermeniz mümkün.

Para Çekme İşlemi için sistemde Minimum 10 TL birikmiş olmalıdır. Para Çekimlerinden de herhangi bir İşlem Ücreti alınmamaktadır.

 

Sistemdeki Altın Para ve Gümüş Para Ne İşe Yaramaktadır?

Hem Altın hem de Gümüş adı ile geçen paraların karşılığı 1 TL’dir. Yani 1 Altın Para ve 1 Gümüş Para 1 TL olarak değer görmektedir.

Altın Para sizin Nakit olarak sistemden çekebileceğiniz paradır. Yani 1000 Altını olan bir kullanıcı 1.000 TL sistemden para çekme talebinde bulunabilir.

Gümüş Para ise sistem içinde ürün alarak değerlendirebileceğiniz bir paradır. Misal 1 KG Çiçek Balı için 35 Gümüş ödemesi yaparak ürünü satın alabilirsiniz.

Gümüş Para ile dilerseniz kendi ihtiyaçlarınız için alışveriş yapabilir dilerseniz de başkasına bu ürünlerin satışını yaparak onu da nakite çevirebilirsiniz.

Alacağınız her hayvan sisteme hem Altın Para hem de Gümüş Para kazandırmaktadır. Bu sebeple de yatırım yaparken bunu da göz önüne almanız gerekmektedir.

 

Küçük Yatırımlarla Kazanç Sağlamak Mümkün müdür?

Elbette ki belli bir oranda kazanç sağlarsınız. Ancak sisteme her gün girip takip etmenize değecek bir kazanç olur mu bilemeyiz.

Örneğin 130 TL yatırım yapıp 10 adet Manisa Tavuğu aldığınızı varsayalım.

Yaptığınız Yatırım 130 TL
Kazanacağınız Altın – Nakit Para (Yem Ücreti Düşülerek) 327 TL
Kazanacağınız Gümüş Para (Yem Ücreti Düşülerek) 18 TL

Cebindeki 130 TL ile yatırım yapan bir kişi 1 yılın sonunda 327 TL kazanç elde edecektir. Bunun 130 TL’lik anaparası düşüldüğünde ise 197 TL Nakit ve 18 TL şarküteri harcamalarında kullanılabilen Gümüş Para kullanıcıya kalacaktır.


 

Aynı hesaplamayı 5,400 TL değerindeki Carniola Arısından 2 adet alım yapan bir kişi için yapalım isterseniz.

Bu durumda yatırım oranı da 10.800 TL seviyesine çıkacaktır.

Yaptığınız Yatırım 10.800 TL
Kazanacağınız Altın – Nakit Para (Yem Ücreti Düşülerek) 1.287 TL
Kazanacağınız Gümüş Para (Yem Ücreti Düşülerek) 21.838 TL

Cebindeki 10.800 TL ile yatırım yapan bir kişi 1 yılın sonunda 21.838 TL kazanç elde edecektir. Bunun 10.800 TL’lik anaparası düşüldüğünde ise 11.038 TL Nakit ve 1.287 TL şarküteri harcamalarında kullanılabilen Gümüş Para kullanıcıya kalacaktır.


 

Aynı hesaplamayı yine 5,400 TL değerindeki Carniola Arısından 10 adetlik alım için yaparsak nasıl bir sonuç ortaya çıkar sizce?

Yaptığınız Yatırım 54.000 TL
Kazanacağınız Altın – Nakit Para (Yem Ücreti Düşülerek) 6,438 TL
Kazanacağınız Gümüş Para (Yem Ücreti Düşülerek) 109.193 TL

Görüldüğü üzere kullanıcı anaparası dışında 55.193 TL kazanç elde ederken yanında 6.438 TL’lik de şarküteri harcaması için Gümüş Para kazanmış oluyor.


 

Aynı kişi 54.000 TL değerindeki yatırımı Manisa Tavuğu üzerinden değerlendirmiş olsa idi peki sonuç değişecek miydi? Elbette ki evet.

Yaptığınız Yatırım 54.000 TL
Kazanacağınız Altın – Nakit Para (Yem Ücreti Düşülerek) 7.639 TL
Kazanacağınız Gümüş Para (Yem Ücreti Düşülerek) 136.062 TL

 

Görüldüğü üzere kullanıcı anaparası dışında 82.073 TL kazanç elde ederken yanında 7.639 TL’lik de şarküteri harcaması için Gümüş Para kazanmış olacaktı.

 

Çiftlik Bank İle Nasıl Daha Fazla Kazanç Elde Edebiliriz?

Bu sorunun aslında yanıtını bir üst kısımda verdik. 54.000 TL değerindeki 10 adet Carniola Arısını satın alan bir kullanıcı ile 54.000 TL değerindeki 4153 adet Manisa Tavuğunu satın alan kullanıcıların aynı değerlerde kazanç sağlamadığını net olarak gördük.

Manisa Tavuğu alan yatırımcı 136.062 Altın Para kazanırken Carniola Arısı alan yatırımcı 109.193 Altın Para kazandı. Yani arada 26.869 TL değerinde bir fark ortaya çıktı.

Yatırım yaparken alacağınız hayvanların Üretim ve Tüketim değerlerine bakmanız ve ona göre bir hesaplama yapmanız en doğru olan sistemdir.

Bu sayede doğru hayvana doğru yatırımı yapma imkânına da sahip olmuş olabilirsiniz.

 

Çiftlik Bank Güvenilir mi? Batma İhtimali Var mı? Dolandırıcı Çıkabilir mi?

Bu soruların ne yazık ki %100 cevabı yok. Günümüzde neredeyse hiçbir yatırım aracı size %100 Kazanç Garantisi sunamaz ne yazık ki.

Örneğin Borsada yatırım yaptığınız bir kâğıt ertesi gün %300 değer de kazanabilir, %500 değer de kaybedebilir. Yüksek bir maliyet ile giriş yaptığınız Lokanta projesi hiç iş yapmaya da bilir, maliyetlerini daha 3. ayında çıkarmışta olabilir.

Bu sebeple de Çiftlik Bank Batar mı veya İnsanları Dolandırır mı sorusunun net bir cevabı yok.

Bu noktada cevap vermeniz gereken soruları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ne kadarlık paramı riske edebilirim?
  • Yapacağım yatırımın sonunda elime geçecek olan para benim için yeterli mi?
  • Şarküteri Harcamaları için verilen para işime yaracak mı?
  • Sisteme her gün giriş yapıp Yem Deposu ve Üretim Deposunu kontrol edebilecek miyim?

 

https://www.youtube.com/watch?v=RDGnL3zIQ2c

 

Çiftlik Bank Kullanıcı Yorumları ve Şikayetler

Çiftlik Bank Sistemi hakkındaki Olumlu ya da Olumsuz tüm Kullanıcı Yorumlarını YORUM sekmesi altından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Sistem hakkındaki Şikayetlerinizi de yine bizlere YORUM sekmesi altından ulaştırarak sisteme girecek olan diğer kullanıcıların Çiftlik Bank Hakkında Bilgi Sahibi Olmasını sağlayabilirsiniz.

Çiftlik Bank sistemini kullanan, ödeme alan, sistemin güvenilir olduğuna inanan ziyaretçilerimiz de bizlere YORUM sekmesi altından düşüncelerini ulaştırabilirler.

Çiftlik Bank Nedir? Nasıl Yatırım Yapılır? Nasıl ve Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir