Çiftlik Bank’ın Tavuk ve Yumurtaları İhale İle Satışa Çıkıyor

Yumurta ve Tavuklar Satışa Çıkıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çiftlik Bank tarafından Sakarya’nın Taraklı ilçesinde kurulan Mavi Yumurta Çiftliğindeki tavukların ve satışa hazır haldeki yumurtaların ihale ile satışı yapılacak.

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yediemine teslim edilen Mavi Yumurta Çiftliği, Çiftlik Bank soruşturması başladıktan sonra da çalışmaya devam eden tesislerden bir tanesi.

6 personelin çalışmaya devam ettiği çiftlik 6 ay kadar önce Mehmet AYDIN tarafından açılmış ve hizmete sokulmuştu. 37 dönüm arazi üzerinde kurulu olan ve 6 bin metrekarelik tesis alanına sahip olan çiftlikte 21.000 kadar tavuk halen yumurta üretimine devam ediyor.

 

Taraklı Çiftlik Bank Mavi Yumurta

 

100.000 Yumurta ve 21.000 Tavuk Satılacak

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan duyuruya göre Taraklı İlçe Mal Müdürlüğünde 29 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan açık arttırma sistemi ile 100.000 yumurta ve 21.000 tavuk satışa çıkarılacak.

En yüksek teklifi verenin kazanacağı ihale sonunda Çiftlik Bank tarafından açılan Taraklı Mavi Yumurta Çiftliğinde bulunan tüm tavuklar ve yumurtalar satılmış olacak.

Elde edilen gelir ise Geyve Adliyesi Adli Emanet Hesabına aktarılarak Çiftlik Bank’a para yatıran ve parasını geri alamayan vatandaşlara dağıtılacak.

Dağıtım sürecinin İstanbul’da görülen ana davanın sonuçlanmasından sonra mı yapılacağı yoksa Geyve Adliyesinin direkt dağıtımlara mı başlayacağı konusunda net bir bilgi verilmedi.

Taraklı’ da bulunan çiftliğin ise İstanbul’da devam eden ana dava sonucuna göre satışa mı çıkacağı yoksa Kayyum ataması ile sürecin devam mı ettirileceği konusu netleşmiş olacak.

Çiftliğin satışından da gelecek olan paranın yine Çiftlik Bank Mağdurlarına dağıtılması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir