Çin’deki Siber Güvenlik Yasası Doğrultusunda İlk Adım Apple’dan

Çin’deki Siber Güvenlik Yasası Doğrultusunda İlk Adım Apple’dan

’de 1 Haziran’da yürürlüğe giren siber güvenlik yasasına uyum için ilk adım atan şirket oldu. , ’de başka bir yerel internet şirketiyle ortak olarak, merkezi kuracağını açıkladı.

Danimarka’da ve İrlanda’da üst üste merkezleri kurarak kullanıcıların kişisel verilerini bulundukları bölgelerde tutmaya çalışan şimdi ise yeni bir yerde kurduğu merkeziyle karşımızda.

’de Haziran ayının başında yayınlanan yeni siber güvenlik yasasına göre 1000 GB ve üzeri büyüklükte veriyi ülke dışına gönderen firmalar denetime tabi tutulacak. Bu yasanın yabancı şirketler için büyük sorunlar yaşatacağı söylense de hükumeti yasanın siber saldırıları önlemek ve siber terörün gücünü azaltmak konusunda oldukça önemli görüyor.

tarafından Guizhou Cloud Big Data Industry Co Ltd (GCBD) şirketiyle ortak olarak yapılacağı açıklanan merkezine yapılacak yatırımın yaklaşık 1 Milyar dolar olması planlanıyor. Kuzey Avrupa’daki yatırımlara kıyasla biraz küçük çaplı olduğu düşünülen yatırımın başlangıç olduğu ve ilerideki yatırımların hızla artacağı belirtildi.

Dünyanın birçok yerine veri merkezleri açan Apple bu alanda yalnız değil. Çin merkezli şirket Alibaba Group Holding, veri merkezi konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri. Çin, ABD, Avrupa, Avustralya, Güneydoğu Asya ve Orta Doğu başta olmak üzeri dünya üzerinde tam 17 veri merkezine sahip.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
apple Çin merkezi veri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status