Çin’den Akıllı Telefon Pazarına Yeni Bir Oyuncu “CoolPad”

Hali hazırda Huawei ve ZTE ile Global Pazarda adını duyuran Çin Pazarı yavaş yavaş büyümesine devam eden CoolPad isimli firmanın da yakında Global Pazara açılması ile daha fazla temsil edilmeye başlanacak.

Şu aşamada Çin pazarında Samsung ve Lenovo firmasının arkasından 3. Sırada yer alan ve oldukça başarılı bir satış grafiği yakalamış olan CoolPad firması özellikle AR-GE alanında yaptığı yatırımların karşılığını almaya başlamış durumda.

Çin Pazarında Apple gibi, Huawei gibi firmaları satış noktasında geride bırakan ve Analiz Uzmanları tarafından yakından incelenmeye başlanılan Mütevazi CoolPad firması özellikle oldukça uygun fiyatlara yüksek donanımsal özellikler sunarak kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmış durumda.

Zaten Çin Malı Telefon alanlar şimdi zaten bu tarz ürünler hem ucuz hem de donanımsal olarak yüklü oluyorlar diyebilirler. Demek ki CoolPad bu noktada bildiğimiz Çin Malı ürünleri de aşmış durumda.

Çin’den Akıllı Telefon Pazarına Yeni Bir Oyuncu “CoolPad”
Çin’den Akıllı Telefon Pazarına Yeni Bir Oyuncu “CoolPad”

Geçtiğimiz çeyrekte yapılan analizlerde Dünya Mobil Pazarının 10. Büyük üreticisi olmayı başaran CoolPad (Yulong) firması yıllık ortalama 40 Milyon adetlik Mobil Telefon satışı gerçekleştiriyor.

2013 senesinde Çin Mobil Pazarında 48 model ile satışta olan CoolPad serisinin LTE 4G özellikli modeli olan CoolPad Quattro LTE 4G serisi ise bir milyondan fazla satış gerçekleştirmiş durumda.

Çin pazarı dışında ABD’li Metro PCS Operatörü ile anlaşan CoolPad bu sayede ABD Pazarında da bazı modelleri ile var olma çalışması içerisine girmiş durumda.

Özellikle Uygun Fiyatlı modeller üretmesi ile cirodan çok adede oynamaya devam eden Çinli CoolPad firmasının ülkemiz Mobil Pazarında da oldukça hızlı bir büyüme gerçekleştirmesi kesin gibi. Çünkü Uygun Fiyatlı modellerin satışı halen oldukça yüksek rakamlarda ilerlemeye devam ediyor.

Bakalım Türkiye Mobil Pazarı ile CoolPad firması kim tarafından ve ne zaman buluşturulacak.

Çin’den Akıllı Telefon Pazarına Yeni Bir Oyuncu “CoolPad”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir