Çin’den yapay zeka hamleleri!

Çin, son zamanlarda yaptığı teknoloji projeleri ve yatırımlarla oldukça çok gündeme gelmişti. Yöneticilerin yaptıkları açıklamalara göre ülkede yapay zeka alanına yönelik büyük ve önemli ölçüde yatırımlar yapılmaya başlanacak!

 

Çin Halk Cumhuriyeti, çok kısa bir süre içerisinde halkına paylaşacağı yapay zeka projesi için sürdürülen çalışmaların gün geçtikçe hızlandırılacağını açıkladı. Son zamanlarda fazla sayıda yapay zeka projesi ve teknoloji yeteneklerini araştırma ve geliştirme yapmak için önemli hamleler yapan Çin Halk Cumhuriyeti, son zamanlarda gündemde olduğu gibi ilerleyen zamanlarda da gündemde kalacağını gösterdi. China Daily tarafından yapılan bir çok haberde, ülkede gerçekleştirilen ve desteklenen bir çok yapay zeka projesinin oluşumunda ve desteklenmesinde kıdemli devlet görevlilerinin olduğu açıklandı.

Yöneticiler tarafından yapılan toplantılar neticesinde alınan kararlara göre, yapay zeka alanında yapılan yatırımların ve araştırmaların, verimlilik ve çalışanların performansını arttırıcı yönde yararlar sağladığından dolayı bu projelere ve araştırmalara yapılan desteğe devam edileceği açıklandı. Günümüzdeki dünyada yeri oldukça önemli olan yapay zekanın gelecek teknolojiler için de büyük kapılar açacağı söyleniyor. Bundan dolayı yapay zeka alanında Çin Halk Cumhuriyeti ulusal bir strateji yaratma aşamasına girmiş durumda.

Çin Bilim ve Teknoloji Bakanı Wan Gang, ülkenin dört bir yanına Ar-Ge merkezleri kurulacağını ve yapay zeka projeleri için büyük iş birlikleri kuracaklarının altını çizerek yaptığı açıklamada belirtti.

Çin’den yapay zeka hamleleri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir