Çocuklara Özel “Youtube Kids” Ara Yüzü Android’de

Video alanındaki en büyük oyuncu olmayı başaran Youtube şimdi de “Youtube Kids” adı verdiği çocuklara özel bir ara yüz ile kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Daha sade bir yapıya sahip olması beklenilen Youtube Kids sisteminde temel amaç çocuklara hem kullanımı kolay bir Youtube deneyimi yaşatmak hem de daha güvenli bir ara yüz sağlıyor olmak.

Standart Youtube Ana Sayfası kullanıldığında çocuklar için sakıncalı olabilecek görüntü ve videolar ana sayfada yer alabiliyorken Youtube Kids sayfasında sadece Çocuklara özel içerikler yer alacak.

 

İlk Olarak Android İşletim Sisteminde

Youtube Kids Ara Yüzünün ilk olarak Android İşletim Sistemine sahip Akıllı Telefon ve Tablet PC modellerine geleceği, sağlayacağı başarı sonrasında ise İOS ve Windows İşletim Sistemleri için de uyarlanacağı verilen ilk bilgiler arasında.

Özellikle Oyun Oynaması için artık çocuklara Oyun Konsolu yerine Tablet PC alınmasından dolayı Youtube Kids ara yüzünün ilk olarak Android İşletim Sisteminde hayata geçirilecek olması bir artı olarak ele alınabilir.

 

Çocuklara Özel “ Youtube Kids ” Ara Yüzü Android'de
Çocuklara Özel “ Youtube Kids ” Ara Yüzü Android’de

 

Youtube Kids Nasıl Bir Yapıya Sahip Olacak?

Çocuklar için özel olarak tasarlanan yeni uygulama oldukça sade bir ara yüze sahip olacak.

Minimum seviyede sayfa kaydırma hareketi yapılarak kullanılan yeni uygulamanın ana sayfasında sekiz adet kutucuk bulunuyor.

Bu kutucuklar içerisinde birer popüler çocuk serisi yer alırken, üst kısımda bulunan simgeler çocukların TV dizilerine, şarkılara, eğitim programlarına ve en çok izlenen videolara ulaşmasına olanak sağlıyor.

Projenin yöneticisi Shimrit Ben-Yair yaptığı açıklamada “Görüntüleri olabildiğince büyük, dokunma alanını da küçük parmaklara uygun olarak yaptık. Birçok küçük çocuk henüz yazma bilmediği için de, sesle arama özelliğini de ekledik.” diyerek oldukça sade bir çalışmaya imza attıklarını belirtti.

 

Çocuklara Özel “ Youtube Kids ” Ara Yüzü Android'de
Çocuklara Özel “ Youtube Kids ” Ara Yüzü Android’de

 

Uygulama 23 Şubat’ta Google Play’de Olacak

Uygulamanın ilk indirilebilir sürümü 23 Şubat 2015 Pazartesi günü Google Play Store üzerinden Ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanacak.

Uygulama daha sonra alacağı güncellemeler daha sade, verimli ve güvenli bir hale gelecek gibi görünüyor.

Youtube Kids Uygulaması için şimdiden Youtube Ekibine teşekkürlerimizi sunalım. Başarılı ve çocuklar için gerekli bir uygulamanın hayata geçirilmesi sebebiyle.

Android Youtube Kids Uygulamasını indirmek için Tıklayınız…

Çocuklara Özel “Youtube Kids” Ara Yüzü Android’de

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir