Çocuklarına Ev İşlerini Yapmaları Karşılığında Wi-Fi Şifresini Veriyor

Çocuklarına Ev İşlerini Yapmaları Karşılığında Wi-Fi Şifresini Veriyor

Amerika’da yaşayan bir anne çocuklarına ev işi yaptırmakta zorlanmaya başlayınca bunun önündeki en büyük engelin İnternet olduğunu anlamış ve çalışmalara başlamış. İnternet Bağlantısını bir anlamda karneye bağlayan anne Günlük Görevlerini Tamamlaması durumunda Wi-Fi Şifresi ile ödüllendirdiği bir Görev Süreci başlatmış. Günlük olarak Mutfağın Temizlenmesi, Yerlerin Süpürülmesi, Çamaşırların Yıkanması gibi birçok görevi yapan çocuğuna görev sonrası […]yorumlar.net

Amerika’da yaşayan bir anne çocuklarına ev işi yaptırmakta zorlanmaya başlayınca bunun önündeki en büyük engelin İnternet olduğunu anlamış ve çalışmalara başlamış.

İnternet Bağlantısını bir anlamda karneye bağlayan anne Günlük Görevlerini Tamamlaması durumunda Wi-Fi Şifresi ile ödüllendirdiği bir Görev Süreci başlatmış.

Günlük olarak Mutfağın Temizlenmesi, Yerlerin Süpürülmesi, Çamaşırların Yıkanması gibi birçok görevi yapan çocuğuna görev sonrası o günün Wi-Fi Şifresi veriliyor.

Günlük olarak Wi-Fi Şifresini de değiştiren anne bu sayede görevleri yapmadan bağlantı yapılmasının da önüne geçmiş oluyor.

Bu sistem kaç yaşına kadar sürdürülebilir, Ülkemizde bu şekilde Görevlendirme Mantığı ne kadar işleyebilir bilinmez ancak Yeni Neslin özellikle İnternetle olan imtihanı çok çetin geçecek.

 

Çocuklarına Ev İşlerini Yapmaları Karşılığında Wi-Fi Şifresini Veriyor
Çocuklarına Ev İşlerini Yapmaları Karşılığında Wi-Fi Şifresini Veriyor

 

Üst kısımdaki not Amerikalı Anne tarafından buzdolabı üzerine iliştirilen Günlük Görev Notu.

“Bugünün Wi-Fi şifresi mutfağı temizleyip annenize göndermeniz halinde açılacaktır” notu düşen anne yazıyı Star Wars’a ufaktan bir gönderme yaparak “May the odds be ever in your favor” yani “Şans sonsuza dek sizinle olsun” şeklinde bitirmiş.

Görev sonunda ise çocuklarına görevi tamamladıklarını gösterir bir fotoğraf atmaları gerektiğini de belirtmiş.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status