Çok Fazla Model Üretilmesi Aksesuar Noktasında Zorluk Yaşatıyor

Firmaların durmadan farklı isimler ve tasarımlar ile yeni Akıllı Telefon modelleri üretmeleri özellikle son kullanıcı için büyük bir aksesuar sorununun da kapısını açmış oluyor.

Samsung, HTC, LG, Nokia, Sony, Huawei, Casper, General Mobile, ZTE, Turkcell, Vodafone, Avea, GigaByte ve daha birçok marka altında satışta olan yüzlerce ürün için pazarda ne yazık ki istenilen sayıda aksesuar bulmak tam bir zulüm halini alabiliyor.

Firmalar tarafından son dönemde Ortak Kulaklık Çıkışı ve Ortak Şarj Girişi kullanmaları sayesinde özellikle bu alanda çok fazla bir sorun yaşanmıyor. Ancak Akıllı Telefon Modelleri için pazarda yeterli Kılıf, Ekran Koruyucu gibi ürünler bulmak neredeyse imkânsıza yakın olabiliyor.

Apple iPhone serisinin senede bir model çıkarması bu marka için Aksesuar Sorunu yaşanmasını büyük ölçüde engellemiş oluyor. Çünkü yan ürün üreten firmalar ürettikleri ürünleri en az 2-3 sene satacaklarını bildikleri için ürün üretiminde sorun yaşamıyorlar.

Ancak bir Samsung Galaxy Win modeli, HTC Desire X modeli, Sony Xperia İON modeli, General Mobile Discovery modeli, Casper VİA modeli için aynı durum söz konusu değil.

İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde yine bu tarz ürünler için kılıf bulmak biraz daha kolay iken Anadolu Şehirlerinde bu ürünler için kılıf bulmak, ekran koruyucu satın almak büyük bir eziyete sebep olabiliyor.

HTC tarafından pazara sürülen HTC One modeline kılıf almak isteyen bir kişi ürünün pazara çıkmasından sonraki birkaç gün içerisinde pazarda kılfı bulabilmesi gerekir. Ancak bu model pazara çıkalı 5-6 ay olmasına rağmen halen Türkiye’de kılıf satışını yapan birkaç nokta var. Bunlarda genelde İnternet bazlı satış yapıyorlar.

Kısacası ismi ve menşei ne olursa olsun ürün alımı yaparken Aksesuar noktasında sıkıntı yaşayıp aşamayacağınıza bakmanız lazım. Yıllarca Nokia ürünleri için Standart kılıflar kullanıldı. Ancak şimdi Akıllı Telefon modelleri için modele özel kılıflar şart. Ve firmalar bu konuda oldukça pasif konumdalar.

Samsung sadece 2-3 modeli için ürün üretip gönderirken diğer firmalar bu konuda daha bir geride durmaya devam ediyorlar.

Çok Fazla Model Üretilmesi Aksesuar Noktasında Zorluk Yaşatıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir