Çöpçatanlık Uygulaması Tinder Türkiye’de Milyonlarca Üyeye Sahip

Dünya’nın en popüler Arkadaşlık – Çöpçatanlık Uygulamalarından birisi olan Tinder ülkemizde de son dönemde ciddi bir kullanım oranına ulaşmış durumda.

Dijital Medya üzerine araştırma yapan şirketlerden birisi olan Gemius tarafından yapılan araştırmaya göre Çöpçatanlık veya Arkadaşlık Uygulaması olarak adlandırabileceğimiz Tinder Uygulaması 2019 yılı Eylül ayında ülkemizde 1 milyon 78 bin kişi tarafından kullanıldı.

İlgili uygulamanın Masaüstü Sistemini ise yine Türkiye’den kullanan kişi sayısı ise 25.000 kişinin üstünde.

 

Tinder Çöpçatanlık Uygulaması

 

Türkiye’de Tinder Kullananların %80’i Erkek

Diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bu tarz çöpçatanlık uygulamaları genellikle erkek ağırlıklı bir üye nüfusuna sahip oluyor.

Gemius tarafından yapılan analizlere göre Tinder Uygulamasını ülkemizde kullanan üyelerin %80’e yakın kısmı erkek.

Aynı zamanda uygulamada geçirilen süre bakımından ise erkekler kadınlara göre 2 kat daha fazla uygulama içinde kalıyorlar. Uygulama içinde alınan ücretli üyeliklerde de erkeklerin ön plana çıktığı da bir gerçek.

 

Tinder Uygulaması

 

Çöpçatanlık Uygulamaları Popülerleşmeye Başladı

Ülkemizde özellikle mahallenin kadınları tarafından yıllardır yarı zamanlı olarak gerçekleştirilen çöpçatanlık süreçleri artık mobil uygulamaların da popüler olduğu bir alan haline geldi.

Her ne kadar insanların kendileri hakkında çok fazla detay vermediği, birçok yalanın çok rahat söylenebildiği ortamlar olsa da Tinder ve buna benzer uygulamalar üzerinden iletişim kuran ve birbirleri ile tanışan insanların da olduğu bir gerçek.

Bu tarz uygulamaların ise elbette ki tek bir amacı var. Oda ek paketlerin satışını gerçekleştirerek uygulama üzerinden yüklü oranlarda kazanç elde etmek.

Bu sürecin daha verimli olması, insanlardan ödeme alabilmek için ise uygulamaların aktif bir erkek ve kadın profiline sahip olması şart. Tinder’da bu aktif nüfusu sunabilen büyük çaplı uygulamaların belki de en başında geliyor

Çöpçatanlık Uygulaması Tinder Türkiye’de Milyonlarca Üyeye Sahip

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir