Corning Firması Gorilla Glass 3 Camları Tanıtacak

Corning Firması Gorilla Glass 3 Camları Tanıtacak

Corning Firması tarafından tasarlanan ve günümüzde özellikle Dokunmatik ekrana sahip Akıllı Telefon Modellerinde kullanılan Gorilla Glass camlarının yenilenmiş serisi Gorilla Glass 3 CES 2013 fuarında tanıtılacak.

Son olarak modelinde kullanılan Gorilla Glass 2 serisinden sonra daha da geliştirilen ve hem dayanıklılık hem de yapı itibari ile yukarıya taşınan Gorilla Glass 3 camları Corning tarafından CES 2013 fuarında tanıtılmaya hazırlanıyor.

Yeni bir yapıya bürünmesi beklenilen Gorilla Glass camların 3. Nesil seri ile 3 kat daha dayanıklı olması bekleniyor. Bu durumda akıllı telefonların cam yapılarının daha uzun sürede bozulmalara maruz kalacağı, cihazı yıllarca rahatlıkla kullanabileceğimiz bize gösteriyor.

Corning Gorilla Glass 3 Serisi Camlar Geliyor
Corning Gorilla Glass 3 Serisi Camlar Geliyor

Ayrıca Gorilla Glass 3 serisi kırılma noktasında da bir önceki seriye göre %50 daha dayanıklı bir yapıya sahip olarak gelecek. Yere düşme veya üstüne bir şeylerin düşmesi gibi durumlarda cam kırılmaları daha az yaşanan bir sorun olacak.

Yakın dönemde pazara sürülmesi planlanan , ve daha birçok yeni akıllı telefon modelinin Gorilla Glass 3 serisi camlar ile gelebileceğini de unutmayalım.

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status