Cumhurbaşkanı Erdoğan Mavi Marmara İçin İHH Derneğine Yüklendi

Gazze’ye yardım götürdüğü sırada İsrail tarafından basılan ve Uluslararası Sularda askerler ile geri döndürülen, Vatandaşlarımızın ölümü ve yaralanması ile sonuçlanan Mavi Marmara Gemisi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından isim verilmeden İHH’ya yüklendi.

İHH İnsanı Yardım Vakfı tarafından Gazze’de zulüm gören Müslümanlara İnsani Yardım götürmek amacıyla Türkiye’den hareket eden Mavi Marmara gemisi Gazze yakınlarında, henüz uluslararası sularda iken İsrail Askerleri tarafından kuşatılmış ve bu kuşatma sırasında 98 vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

Üzerinden geçen süreç sonunda İsrail tarafından özür dilenmesi, ölenlerin yakınlarına tazminat ödenmesi ve bir İnsani Yardım Gemisinin Gazze’ye gitmesinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan isim vermeden İHH İnsanı Yardım Vakfı’na yüklendi.

Açıklamasında İHH’ya “Dönemin Başbakanına mı sordunuz da gemi yolladınız” diyen Erdoğan sözlerine “Biz zaten yardımı yaptık, yapıyoruz. Bunları yaparken olayı Gövde Gösterine çevirmemek gerek” diye devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mavi Marmara İçin İHH Derneğine Yüklendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir