Pasaport Kayıt İşlemleriDanimarka’ya Apple’dan bir merkez daha

Danimarka’ya Apple’dan bir merkez daha

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, bir veri merkezinin inşaatının devam ettiği Danimarka’da başka bir veri merkezi daha açıyor. Teknoloji alanında yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Firmalar pazar paylarını arttırabilmek ve rakiplerinin önüne geçebilmek için dünyanın pek çok farklı yerinde yatırımlarını ve projelerini hızla hayata geçiriyorlar. Teknoloji alanında lider konumdaki şirketlerden biri olan Apple’ın herkesi […]


Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden , bir merkezinin inşaatının devam ettiği Danimarka’da başka bir merkezi daha açıyor.

Teknoloji alanında yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Firmalar pazar paylarını arttırabilmek ve rakiplerinin önüne geçebilmek için dünyanın pek çok farklı yerinde yatırımlarını ve projelerini hızla hayata geçiriyorlar. Teknoloji alanında lider konumdaki şirketlerden biri olan ’ın herkesi şaşırtan bir hamlesi duyuruldu.

Danimarka Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda, ’ın inşaatı devam eden merkezinden ayrı olarak, Viborg kenti yakınlarındaki Aabenraa kasabasında başka bir merkezinin açılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamada ayrıca açılacak olan bu iki merkezinin enerji ihtiyacının Danimarka’nın enerji politikalarıyla uyuşacağı bilgisi verildi. merkezleri sadece yenilenebilir enerji kaynaklarından güç sağlayacaklar bu şekilde Danimarka’nın yenilebilir enerji kullanımındaki hedeflerine katkıda bulunmuş olacaklar.

  Gazetelerim Uygulaması İle Akıllı Telefonunuzdan Günlük Gazete Okuyun

Google, Facebook ve Apple gibi lokomotif denebilecek teknoloji devlerinin Danimarka’da çok büyük yatırımları olduğunun da belirtiği açıklamada, Danimarka’nın teknoloji yatırımlarının en önemli yerlerinden biri olduğu da yer aldı.

Apple’ın Danimarka’da ve İrlanda’da üst üste yaptığı  bu hamlelerin Avrupalı kullanıcıların bilgilerinin ABD’de tutulmasından dolayı gelen yoğun eleştirileri ve baskıyı hafifletmek için olduğu düşünülüyor. Apple’ın şu ana kadar bu merkezlerine yaptığı yatırım yaklaşık olarak 1.9 milyar dolar.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status