Darty Türkiye İçin Satış Görüşmeleri Kıyasıya Geçecek

ElectroWorld Türkiye ayağının Bimeks Teknoloji Marketleri tarafından satın alınmasından sonra bir başka Yurtdışı Kaynaklı Teknoloji Mağazası Darty Türkiye  için de Teknoloji Firmaları ile görüşmelere başladı.

Geçtiğimiz aylarda herhangi bir satış olayının olmadığını belirten Darty Türkiye ilk kez Resmi bir şekilde satış için görüşmelerin devam ettiği ve yakın dönemde Darty Türkiye ayağının Yerli bir firmaya satılabileceğini duyurdu.

Yabancı Sermaye ile yönetilen Teknoloji Marketlerin Türkiye pazarından çekilmesi değişen ekonomik şartlara bakıldığında biraz daha hızlanacak gibi görünüyor. Daha önce de Türkiye pazarına giriş yapan ancak istediğini bulamayan Best Buy gibi firmalar geri çekilirken daha büyük yapılarla pazara giren firmalarda yavaş yavaş geri adım atmaya başladılar.

Darty Türkiye İçin Satış Görüşmeleri Kıyasıya Geçecek
Darty Türkiye İçin Satış Görüşmeleri Kıyasıya Geçecek

Darty Türkiye için son dönemde büyük bir atılım gerçekleştiren Bimeks Teknoloji ile TeknoSA ve EnPlus firmalarının kıyasıya bir rekabet içerisinde olduğunu belirtebiliriz.

Sürpriz bir şekilde ElektroWorld Türkiye ayağını satın alan Bimeks’in pazardaki 3. Büyük Teknoloji Firması olması rekabette bazı unsurların da değişmesi anlamına gelebilir.

Darty için en büyük atılımı ise genelde İnternet bazlı çalışan ve İstanbul, İzmir, Ankara dışında mağazası olmayan EnPlus firmasının yapması yakın dönemde EnPlus firmasının da ismini sıkça duyacağımızın bir göstergesi olabilir.

Bakalım Darty Türkiye Operasyonu 2013 senesi bitmeden hangi Teknoloji Mağazasının elinde kalacak.

Darty Türkiye İçin Satış Görüşmeleri Kıyasıya Geçecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir