Pasaport Kayıt İşlemleriDekorasyonda Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Dekorasyonda Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Dekorasyonun en önemli parçalarından olan duvarlar son zamanlarda farklı desenlerdeki duvar kağıtları ile daha da ayrı bir güzellik kazanıyor. Eşyaların ve diğer dekorasyon ögelerinin daha estetik görünmesini sağlayan duvar kağıtları zaman zaman yaşam alanlarında büyük bir karmaşanın nedeni olabildiği gibi bazen de harika görüntüleri ile insanların içini açabiliyor. Bu nedenle dekorasyonda duvar kağıdı seçimi yaparken […]


Dekorasyonun en önemli parçalarından olan duvarlar son zamanlarda farklı desenlerdeki duvar kağıtları ile daha da ayrı bir güzellik kazanıyor. Eşyaların ve diğer dekorasyon ögelerinin daha estetik görünmesini sağlayan duvar kağıtları zaman zaman yaşam alanlarında büyük bir karmaşanın nedeni olabildiği gibi bazen de harika görüntüleri ile insanların içini açabiliyor. Bu nedenle dekorasyonda duvar kağıdı seçimi yaparken odanın içerisindeki rolüne ve diğer dekorasyon ögelerini nasıl etkilediğine dikkat etmek gerekiyor.

Odanızın Genişliğine Özel Seçimler Yapın!

Yaşam alanlarına renk katan duvar kağıtlarını seçerken mutlaka ve mutlaka odanızın genişliğine dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer odanız ufaksa açık renk tonlarının kullanıldığı duvar kağıdı modelleri içerisinden birini seçmeniz odanızın olduğundan daha büyük ve ferah görünmesini sağlıyor. Ancak odanız genişse ve odanızdaki cam sayısı fazlaysa ya da camlarınız büyükse koyu renk tonlarının kullanıldığı duvar kağıtlarını da tercih edebilirsiniz.

Her Yaşam Alanına Uygun Seçimler!

Duvar kağıtları kullanılacak olan alanlara özel olarak üretildiğinden dolayı seçimlerinizde hangi odaya kullanacaksanız ona göre model belirlemeniz gerekiyor. Mesela yatak odasına uygun olabilecek modelleri mutfağınıza ya da salonunuza uyguladığınızda yeterince hoş bir görüntü elde edemeyeceğiniz gibi mutfağınızın çocuk odası gibi görünmesine de neden olabilirsiniz.

Duvarlarınızın Durumunu Dikkate Alın!

Bazı duvarlar girintili çıkıntılı bir görünüme sahiptirler. Aynı duvar üzerinden kolon geçebilir ve kolonun hemen yanında pencerelerden biri bulunduğu için duvar alanınız kısıtlanmış olabilir. Büyük bir vitrin takımı da duvarlarınızın önünü kapatabilir. Böyle durumlarda kendini hemen belli edebilecek duvar kağıtlarından tercih etmeniz faydalı olacaktır. Çünkü eşyaların ve duvardaki kullanım alanlarının az olması duvar kağıdınızı heba edebilecek ya da arka planda görünmesine neden olabilecek durumlardır.

Göz Yormayan Modeller Seçin!

Duvarlarınızda kullanacağınız duvar kağıtlarında renk seçimi en dikkat etmeniz gereken konulardan birisi. Duvarlarınızda sürekli uyarıcı tonlar kullanmanız bir süre sonra sizi yoracak ve bu odada oturmanızı da engelleyecektir. Bu nedenle sarı, turuncu gibi uyarıcı ve canlı renk tonlarını kullanırken mümkün olduğunca dikkatli olun.

Parlak duvar kağıtları da gözleri yoracak olan bir diğer ayrıntıyı oluşturduğundan dolayı mat renkler tercih edin.

TV Arkası Duvar Kağıdında Hafif Desenler!

TV ünitelerinin arka kısmına duvar kağıdı ile farklı bir hava kazandırmak son zamanlarda pek çok kişinin tercihleri arasında bulunuyor. Ancak dikkat edilmesi gereken bir konu var ki tv ünitelerinin arka kısımlarına seçilecek olan duvar kağıtlarında koyu renkler ve gösterişli modeller göz yoran bir atmosfer sunuyor. Bu tür duvar kağıtlarının yerine kendinden desenli ve deseni hafif olan açık renk duvar kağıtları seçmek gerekiyor.

Duvar kağıdı alırken sadece dekorasyonda oluşturacağı etkileri değil aynı zamanda kağıtların kalitesini ve ilerleyen zamanlarda kullanışlı olup olmayacağı gibi ayrıntılara da dikkat etmek doğru sonuçlar almayı sağlıyor.

Kaynak: https://www.evdema.com/m/duvar-kagidi/


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status