Dell Firması Android Tablet Üretiminden Vazgeçiyor, Hedef Microsoft

Dell Firması Android Tablet Üretiminden Vazgeçiyor, Hedef MicrosoftBilgisayar ürünleri ile oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başaran Dell firması Android işletim Sistemine sahip Tablet PC ürünlerinden beklediği satış rakamlarını bir türlü alamayınca strateji değiştirme yoluna gitti.

Buna göre firma yeni dönemde Android İşletim Sistemi ile çalışan Tablet PC üretimini biraz daha geri plana itecek ve yolunu 2 in 1 adını verdiğimiz 2’si 1 Arada modellere çevirecek.

Windows firmasının da Tablet PC alanında yeterli bir çalışmasının olmadığını düşünen Dell firması bir anlamda Bilgisayar sektöründeki ürün gamını arttırma yoluna gitmiş olacak.

Firmanın ilerleyen süreçte Katlanabilir Dokunmatik Ekranlı birkaç modelini pazara sürmesi ve Tablet PC modellerinin de üretimini tamamen durdurması bekleniyor.

Tablet PC sektöründe oldukça yoğun bir şekilde satışı yapılan Çin Malı Tablet PC modelleri dışında Apple iPad ve Samsung Galaxy Tab serisi ciddi anlamda büyük satış rakamlarına ulaşmayı başarmış durumdalar.

Bu sebeple de Dell gibi büyük firmalar bile Tablet PC pazarında istedikleri payı alamayacak hale gelmiş durumdalar.

GearBest.com TR


YAZAR HAKKINDA

Recep Enes Çevlik
Recep Enes Çevlik Teknoloji Dünyası ile yakından ilgili. Gündemi ve Teknolojileri takipte.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak apk indirebilirsiniz.

Elektronik Sigara

DMCA.com Protection Status