Dell Firması Android Tablet Üretiminden Vazgeçiyor, Hedef Microsoft

Bilgisayar ürünleri ile oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başaran Dell firması Android işletim Sistemine sahip Tablet PC ürünlerinden beklediği satış rakamlarını bir türlü alamayınca strateji değiştirme yoluna gitti. Buna göre firma yeni dönemde Android İşletim Sistemi ile çalışan Tablet PC üretimini biraz daha geri plana itecek ve yolunu 2 in 1 adını verdiğimiz 2’si 1 […]Bilgisayar ürünleri ile oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başaran Dell firması Android işletim Sistemine sahip Tablet PC ürünlerinden beklediği satış rakamlarını bir türlü alamayınca strateji değiştirme yoluna gitti.

Buna göre firma yeni dönemde Android İşletim Sistemi ile çalışan Tablet PC üretimini biraz daha geri plana itecek ve yolunu 2 in 1 adını verdiğimiz 2’si 1 Arada modellere çevirecek.

Windows firmasının da Tablet PC alanında yeterli bir çalışmasının olmadığını düşünen Dell firması bir anlamda Bilgisayar sektöründeki ürün gamını arttırma yoluna gitmiş olacak.

Firmanın ilerleyen süreçte Katlanabilir Dokunmatik Ekranlı birkaç modelini pazara sürmesi ve Tablet PC modellerinin de üretimini tamamen durdurması bekleniyor.

Tablet PC sektöründe oldukça yoğun bir şekilde satışı yapılan Çin Malı Tablet PC modelleri dışında Apple iPad ve Samsung Galaxy Tab serisi ciddi anlamda büyük satış rakamlarına ulaşmayı başarmış durumdalar.

Bu sebeple de Dell gibi büyük firmalar bile Tablet PC pazarında istedikleri payı alamayacak hale gelmiş durumdalar.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Recep Enes Çevlik
Recep Enes Çevlik Teknoloji Dünyası ile yakından ilgili. Gündemi ve Teknolojileri takipte.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Merhaba. Babama 5,6 ay kadar önce lenovo k5 plus aldık. Son 2 aydır telefon çok garip. Açık olmayan alarm çalıyor gece yarısı. Özellikle titreşimi kapattım zil sesini sessize aldım alarmda ama hala da çalıyor. Bu konuda ne yapmalıyım?

    • Yazılımsal bir sorun var muhtemelen.
      Verileri yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp, Cihaza Hard Reset atmayı deneyebilirsiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status