Pasaport Kayıt İşlemleriDenuvo devri bitmiş gibi gözüküyor!

Denuvo devri bitmiş gibi gözüküyor!

Bir Anti-Tamper görevi gören ve korsan yazılımlarla mücadeledeki en önemli koruma sistemi olan Denuvo’nun en son engeli de geçtiğimiz günlerde aşıldı! Artık firmalar Denuvo kullanmayacaklarını açıkladılar!   Özellikle oyunların, korsan yazılımlarla karşı karşıya kaldığı mücadelelerdeki en güncel ve en etkili koruma sistemi olan Denuvo, gün geçtikçe kan kaybetmeye devam ediyor. Son darbe ise 3DM tarafından […]


Bir Anti-Tamper görevi gören ve korsan yazılımlarla mücadeledeki en önemli koruma sistemi olan Denuvo’nun en son engeli de geçtiğimiz günlerde aşıldı! Artık firmalar Denuvo kullanmayacaklarını açıkladılar!

 

Özellikle oyunların, korsan yazılımlarla karşı karşıya kaldığı mücadelelerdeki en güncel ve en etkili koruma sistemi olan Denuvo, gün geçtikçe kan kaybetmeye devam ediyor. Son darbe ise 3DM tarafından geldi ve Denuvo duvarları 3DM tarafından başarıyla kırıldı.

Anti-Tamper sistemi olarak da geçen Denuvo,  bu son darbenin ardından bir çok oyunu koruyamayacak duruma düşmüştü ve bu yüzden korsan sürümlerin yayılmasına engel olunamamıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından sırayla oyunlar Denuvo sistemini kullanmaktan vazgeçmeye başlamışlardı. Deep Silver tarafından piyasaya sunulan Homefront: The Revolution adlı oyun ise o hafta yayınlanan yeni bir güncelleme ile tamamen Denuvo sistemini oyunlarından çıkartmıştı.

  Korsan Oyun Dünyasında Artık Sona Geliniyor

Bu olaylar bir zincirleme döngü başlatmıştı. Tüm bu gelişmelerin yanında, BioWare ve Electronic Arts’ın iş birliği ile ortaya çıkan Mass Effect: Andromeda‘nın da Denuvo ile olan sözleşmesi feshedildi ve EA tarafından oyundan çıkarıldı. Bu oyunun en önemli özelliklerinden birisi de Denuvo sistemiyle korunan en son AAA kalitesinde bir oyun olmasıydı fakat Denuvo onu da kaybetmişti.

Artık son güçlü kalesini de kaybeden Denuvo için geri dönüş maalesef ki yoktu. Sırayla The Climb, DOOM, Titanfall 2 ve Hitman oyunları da Denuvo ile olan sözleşmelerini feshettiler ve kendi istekleriyle firmalar, oyunlarından Denuvo sistemini kaldırdılar.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status