Bakanlık Tarafından Detay Maxinet İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Son dönemin popüler kazanç sistemlerinden birisi olan ve 35.000’den fazla üye toplayan Detay Maxinet hakkında Saadet Zinciri olduğu gerekçesi ile suç duyurundan bulunuldu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 3 ay süren incelemeler sonucunda şirket hakkındaki rapor tamamlandı. Bakanlık tarafından sistemin bir tür Saadet Zinciri olduğu belirtilirken sistem ile alakalı olarak en yakın sürede savcılık kanalıyla suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

Ayrıca sitenin erişime kapatılması konusunda da BTK’ya bir yazı gönderileceği bilgisi de verildi.

 

Detay Maxinet - Notebook ve Fatura

 

Sistemin Sahibinden İddialara Yanıt Geldi

Detay Maxinet isimli sistemin arkasındaki firma olan Detay Telekom San. Ve Tic. Limited Şti.’nin sahibi olan Alper Tetiker ise konuyla alakalı olarak bir açıklama yaptı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişleri tarafından Şubat ayında şirketlerine bazı ziyaretler gerçekleştirildiği ve hazırlanan rapor hakkında henüz herhangi bir bilgisinin olmadığını belirten Tetiker, sistemin tamamen yasal olduğunu, şirketlere SEO hizmeti verdiklerini ve sistemin bir saadet zinciri olmadığını belirtti.

 

Detay Maxinet Üyelik Paketleri

 

Bilgisayarlar Açık Tutularak Kazanç Elde Ediliyor

Detay Maxinet temel olarak size gönderilen bilgisayarların belirli bir süre açık kalması ve bu sürede içinde kurulu olarak gelen programın çalışması mantığı ile kullanıcılarına kazanç sunan bir sistem.

3 farklı üyelik paketi bulunan ve şu aşamada 2 paket üzerinden üyelik alan sistemde Referans Sistemi mevcut. Getirdiğin her alt üyeden belli bir prim kazandığınız sistemde sizin getirdiğiniz üyenin getirdiği üyelerde de kazanç elde ediyorsunuz. Bu sayede basamaklı bir kazanç sistemi sunuyor sistem.

590 Dolar ödeme yaparak sahip olabileceğiniz Gümüş Paket ile 1 yıl boyunca günde 8 saat sistemi çalıştırmak karşılığında 1.460 Dolar kazanç sözü veriliyor.

1.534 Dolar ödeme yaparak sahip olabileceğiniz Altın Paket kapsamında ise günlük 14 saat sistemi aktif tutmanız karşılığında size toplamda bir yıllık sürede 5.110 Dolar kazanç sözü veriliyor.

2.242 Dolar olan Platin Paket ise şu aşamada deaktif durumda. Ancak bu paket kapsamında da günlük sınır olmadan bilgisayarınızı açık tutmanız karşılığında size 1 yıllık sürede 7.300 Dolar kazanç sözü veriliyor.

 

Detay Maxinet Sİstemi

 

Verilen Bedel Üzerinden Notebook Satılıyor

Firmaya ödediğiniz paket bedeli üzerinden firma size 1 adet Notebook ve Kazanç sağlayacağınız yazılımı kargo ile gönderiyor. Ödediğiniz rakam üzerinden de size fatura kesiyor. Yani sizin ödediğiniz para karşılığında faturalandırılmış bir ürününüz oluyor. Bu işlem sayesinde de firma tüm süreci yasal bir şekle sokmuş oluyor.

Gönderilen notebook ürünleri genelde 700 TL – 1.000 TL arasında değişen ve pazarda netbook olarak bilinen alt düzey cihazlar oluyor. Cihaz için de ise firmanın kendisine ait olan bir yazılım yer alıyor.

Sisteme üye olup ödemeyi yaptıktan sonra 1 hafta 15 gün içerisinde ilgili ürünler size gönderiliyor ve sistemi aktif halde tutmanız isteniyor. Bunun karşılığında da size bir kazanç planı sunuluyor.

 

Detay Maxinet Örnek

 

İlgi Gün Geçtikçe Büyüyor

Sistemin son dönemde gün geçtikçe popülerliğinin artmaya başlaması ile yatırım yapanların sayısını da arttırmış durumda. Sisteme giren her üyenin daha fazla ek gelir elde edebilmek için çevresindeki insanları da sisteme sokması sisteme olan ilgiyi arttırmış durumda.

Hali hazırda sistem sorunsuz ödeme yaparken para yatıran kullanıcılarında özellikle firmanın yaptığı “SEO ile kazanç sağlıyoruz” şeklindeki açıklamaları ile sisteme güvendikleri de ortada.

Bazı kullanıcıların Altın paket alarak bu paketin altına da 5-6 adet gümüş paket aldıkları, ev ve iş yerlerinde birkaç ADSL hattı üzerinden onlarca bilgisayar üzerinden bu işi yaptıklarını görebiliyoruz.

Bu gibi kullanıcıların ciddi oranlarda kazanç elde etmeleri sisteme farklı yatırımcılarında girmesinde önemli bir rol oynuyor. Başkalarının kazandığını görenler sisteme çok daha hızlı bir şekilde güvenip ciddi oranlarda yatırım yapıyorlar.

 

Detay Maxinet - Örnek Kullanıcı

 

Çiftlik Bank Örneği Ciddi Bir Engel

Çiftlik Bank ve Muadili sistemlerde yaşanan son gelişmelerden sonra Detay Maxinet sisteminin üzerinden kara bulutların artması bekleniyor.

Her ne kadar sistem şu aşamada düzenli ödeme yapıyor gibi görünse de sistemin ilerleyen günlerde kapanması ve kullanıcılarını yüz üstü bırakması gibi bir durum da söz konusu.

Ayrıca eğer savcılık tarafından yürütülen davada savcılık kapatma kararı alırsa sistemin birkaç saat içerisinde BTK tarafından yasaklanması ve yazılımın kullanım dışı kalması gibi bir durumda söz konusu.

İlerleyen günlerde Detay Maxinet ile alakalı çok sayıda haber ile karşınızda olacağız gibi görünüyor.

 

Detay Maxinet Kazanç Paneli

Bakanlık Tarafından Detay Maxinet İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir