• TARİH: 24.05.2018
Deutsche Bank 4.000 Personelin Çalıştığı 200 Şubesini Kapatacak

Deutsche Bank 4.000 Personelin Çalıştığı 200 Şubesini Kapatacak

Dünyanın en büyük ve tanınmış bankalarından birisi olan Deutsche Bank daha önce hazırlamış olduğu “2020 Stratejisi” kapsamında 4.000 personelin çalıştığı 200 şubesini sıralı bir şekilde kapatacak. 2016 tarihi ile toplamda 723 Şubesi bulunan Deutsche Bank 2017 yılının bahar ayına kadar, bu sene sonbahar dönemi ile başlayacak şekilde 188 Şubesini kapatmış olacak. Hem ciro hem de personel […]yorumlar.net

Dünyanın en büyük ve tanınmış bankalarından birisi olan Deutsche Bank daha önce hazırlamış olduğu “2020 Stratejisi” kapsamında 4.000 personelin çalıştığı 200 şubesini sıralı bir şekilde kapatacak.

2016 tarihi ile toplamda 723 Şubesi bulunan Deutsche Bank 2017 yılının bahar ayına kadar, bu sene sonbahar dönemi ile başlayacak şekilde 188 Şubesini kapatmış olacak.

Hem ciro hem de personel bakımından Almanya’nın En Büyük Bankası olma özelliğini bünyesinde taşıyan Deutsche Bank yenilenen yapısı ile biraz daha bilgisayar gücüne dönmeye başlamış durumda.

2018 yılına kadar yapılacak olan kapatmalar ile toplamda 4.000 Banka Personeli boşta kalmış olacak. Bu personellerden bir kısmı diğer banka şubelerine kaydırılacak iken kapanacak olan şubelerin 2.500’den fazla personeli ise işsiz kalacak.

 

Kapanacak Şubeler ve Çıkarılacak Personeller Belli Olacak

Bu sene Sonbahar dönemi ile işten çıkarmalara başlayacak olan bankanın önümüzdeki günlerde hangi şubelerini kapatacağı netleşmiş olacak.

Kapanacak şubeler belli olduktan sonra ise diğer şubelere dağıtılacak personeller belirlenecek, kalan personeller ile ise yollar ayrılacak.

Bu durum özellikle Almanya’da ciddi bir bankacılık sorunu ve işsizlik oranına sebep olacak gibi görünüyor.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status