Dijital para hırsızları iş başında!

Günümüz hırsızlarının yeni popüler hedefi dijital para oldu. Hackerlar tarafından gerçekleştirilen bu büyük dijital para hırsızlığının detayları karşınızda!

 

Kimlikleri belli olmayan hackerlar, Bitcoin gibi en popüler dijital paralardan biri olan Ethereum ile ilgili tahmini olarak 32 milyon dolarlık bir soygun gerçekleştirildi. CyberScoop’un paylaştığı bilgilere göre  bilgisayar korsanı kötü kişiler parasal cüzdan platformları olarak hizmet veren ve en popülerlerinden biri olan Parity Wallet’ta bir güvenlik açığı tespit ettiler. Bu güvenlik açığının tespit edilmesinin ardından bundan yararlanan hackerlar birbiri ardından gerçekleşen 3 ayrı işlemle yaklaşık olarak 153.000 Ethereum çaldılar.

Saldırı devam ettiğinde bir grup iyi niyetli hacker neler olduğunu keşfetti. CyberScoop, 377.000 Ethereum’u, değeri yaklaşık olarak 75 milyon dolar oluyor, hırsızlardan korumak için aynı açığı kullanabildiklerini bildirdi.

Geçen haftaki saldırıda, CoinDash’den yaklaşık olarak 10.3 milyon dolar değerinde Ethereum çalınmıştı. Fakat bu iki saldırının aynı hacker hacker grubu tarafından düzenlendiği düşünülmüyor.

Dijital para birimlerinden biri olan Ethereum’un yaratıcılarından biri olan Charles Hoskinson, yaptığı son açıklamaların birinde dijital para olarak düşündüklerini “Hızlı ve kolay parayla kör olan insanlarla etrafta dolanmakta olan bir zaman bombası” şeklinde söyledi.

Dijital para hırsızları iş başında!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir